У Миколаєві суд скасував виплату екоактивістам понад 9 мільярдів моральної шкоди
Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на пресслужбу суду.
«Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Миколаївський глиноземний завод» - задовольнити, рішення Заводського районного суду м. Миколаєва від 26 травня 2021 року – скасувати. Ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позову», - йдеться у рішенні суду.
Зазначається, що також скасовано заходи забезпечення позову у вигляді арешту майна підприємства, накладеного ухвалою Заводського райсуду.
Крім того, з громадської організації «Стоп шлам» суд постановив стягнути на користь ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» 15 765 грн судових витрат.
Як повідомляв Укрінформ, ГО «Стоп шлам», яка діє в інтересах 1 279-и своїх асоційованих членів, подала позов з вимогою компенсації у розмірі 9,2 млрд грн за начебто нанесену шкоду екології та місцевим жителям від відходів виробництва МГЗ. Зокрема, йдеться про червоний шлам, який періодично забруднює навколишню територію і від нього страждають місцеві мешканці.
Зі свого боку на МГЗ вважають, що вимоги цієї організації безпідставні і надумані. Тим більше, що за останні 10 років завод направив понад 845 млн грн на природоохоронні заходи.
ТОВ "Миколаївський глиноземний завод" - найбільше в Україні і одне з найбільших в Європі підприємств кольорової металургії. До жовтня 2017 року підприємство належало холдингу «Русал», підконтрольному російському олігархові Олегу Дерипасці.
Далі МГЗ придбала швейцарська компанія Glencore International, один з найбільших в світі постачальників сировинних товарів і рідкоземельних матеріалів.
Однак деякі ЗМІ стверджують, що за даними Єдиного держреєстру юросіб України Олег Дерипаска залишається кінцевим бенефіціаром ТОВ «Миколаївський глиноземний завод».