Депутат райради організував виробництво фальшивих COVID-сертифікатів

Депутат райради організував виробництво фальшивих COVID-сертифікатів

Фото
Укрінформ
На Луганщині викрито міжрегіональну групу осіб, які масово підробляли сертифікати про щеплення від COVID-19 та довідки про негативні ПЛР-тести.

Про це повідомили пресцентрі СБУ, передає Укрінформ.

За даними слідства, організував протиправну діяльність директор Центру первинної медико-санітарної допомоги одного з районів Харківської області, який також є депутатом місцевої ради. Крім того, до оборудки причетні двоє мешканок Луганщини, які очолювали приватну комерційну структуру з працевлаштування за кордоном, а підроблені COVID-сертифікати були частиною «пакета» їхніх клієнтів.

Зазначається, що депутат місцевої ради відповідав за «достовірність» фальшивок. Він забезпечував внесення даних щодо щеплення до електронної системи eHealth стосовно українців, яких насправді не вакцинували. Коштувала така фальшивка 2,2 тис. грн.

Читайте також: Рада не підтримала встановлення покарання за підробку документів про щеплення

Клієнтська мережа зловмисників поширювалася на Харківську, Луганську, Полтавську та Київську області. Схема діяла пів року з місячним обігом понад 100 тис. грн.

Правоохоронці задокументували 8 епізодів цієї протиправної діяльності. У ході обшуків, проведених в офісних приміщеннях комерсантів на Луганщині та у службових приміщеннях Центру на Харківщині вилучено документи, які підтверджують протиправну діяльність.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення зловмисникам про підозру за: ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням); ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу, обрання їм запобіжного заходу та відсторонення медика від виконання службових обов’язків.

Читайте також: МОЗ хоче звільнити від кримінальної відповідальності тих, хто купив підроблений COVID-документ

Триває слідство для встановлення та притягнення до відповідальності всіх причетних до схеми осіб.

Як повідомлялось, за минулий рік було виявлено 210 тис. повідомлень про підробні COVID-сертифікати чи ПЛР-тести.

Фото: СБУ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-