У Бердянську вояки рф тримали журналістів у заручниках і намагалися схилити до співпраці
Як передає Укрінформ, про це голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко повідомив у Фейсбуці.
"Шість годин у заручниках. Окупанти у Бердянську намагаються схилити журналістів до співпраці", - зазначив він.
За даними Томіленка, сьогодні в Бердянську російські загарбники заблокували співробітників у приміщенні інформаційної групи "ПРО100" і пропонували їм стати "пропагандистським рупором окупації".
Колектив медійників співпрацювати з ворогом відмовився і зрештою розійшовся по домівках, написав Томіленко.
Національній спілці журналістів України вдалося поспілкуватися з одним із бердянських журналістів, який поінформував про деталі прямої інформаційної окупації.
"Сьогодні ми мали намір провести редакційне планування на найближчі дні та привітати жінок з 8 березня. Раптом прийшли російські військові, з ними також були чоловіки в балаклавах, не у військовій формі. Пішли пропозиції працювати. Усі, хто прийшов до нас - сторонні люди, привезені", - повідомив НСЖУ бердянський репортер із "ПРО100".
За словами репортера, серед тих, хто прийшов у редакцію, були фахівці за різними інформаційними та технологічними напрямами, вони готові налагоджувати й вести мовлення.
У колективу "ПРО100", як зазначив репортер, склалося враження, що загарбників глибоко консультували (джерела в силових відомствах) щодо досвіду бердянських журналістів, різних ситуацій, які з нами траплялися в минулі роки.
Зокрема, як аргумент на користь роботи в нових умовах медійникам нагадували про "певні інциденти минулого, коли нібито "націоналісти тиснули на місцевих журналістів".
Зазначається, що до групи "ПРО100" входять телерадіокампанія "Юг", онлайн-радіо "Азовська хвиля", онлайн-ресурс "pro.berdiansk.biz", газети "Бердянские ведомости", "Бердянск деловой", "Ведомости Юга".
Національна спілка журналістів України висловлює солідарність з колегами, які відмовляються працювати на російських загарбників.
Водночас в НСЖУ наголошують, що "ситуація з безпекою журналістів та медіапрацівників у регіонах, де присутня російська армія, є надзвичайно тривожною, загрозливою".
Спілка фіксує воєнні злочини росії проти працівників засобів масової інформації та інформує про них Європейську й Міжнародну федерації.
Як повідомляв Укрінформ, через дії ворога в деяких містах України зафіксована часткова чи повна втрата телерадіосигналу. Зокрема в Бердянську російські військові захопили радіостанцію "Азовська хвиля", у Мелітополі захоплена телевежа та радіостанції, у Бучі розгромлена студія каналу "Погляд", а радіо в Житомирі перебуває під обстрілами.
4 березня в окупованому Херсоні через приставку Т2 окупанти почали транслювати 24 російські теле- та 3 радіоканали, аналогічна ситуація з трансляцією і в Херсонській області.
Також через повторний обстріл телевежі в Харкові регіон тимчасово залишився без теле- й радіотрансляції.