В Ірпені завершили перший етап слідства щодо воєнних злочинів – Венедіктова
Як повідомляє Укрінформ, про це сказала генеральний прокурор Ірина Венедіктова на брифінгу в Ірпені Київської області.
"Київська область стала символом звірств російських окупантів, а Ірпінь став одним з місць, де проти мирного населення злочинно застосовувалися протипіхотні, мінометні міни, шрапнельні снаряди та інша заборонена зброя. Жителі зазнали від окупантів тортур, катувань та вбивств", - заявила Венедіктова.
Завдяки двотижневій комендантській годині спільна слідча група змогла завершити огляд, фіксацію фактів злочинів у Ірпені.
Загалом опитано 288 свідків. Є факти семи розстрілів цивільного населення, а також розстрілу з танка людей, які намагалися евакуюватися.
Дослідження людських останків показало, що більшість мешканців загинули від осколокових та кульових поранень, але є факти смерті від голоду.
«Ми будемо встановлювати підозрюваних осіб, будемо публікувати їхні фото. Такі злочини стали можливими через безкарність. Наша головна мета - довести ці справи до суду і добитися покарання кожному злочинцю. Наразі є перша оголошена підозра за вбивство цивільних людей, ще 10 - за катування та мародерство», - додала Венедиктова.
Брифінг генерального прокурора Ірини Венедіктової в Ірпені Київської області / Фото: Володимир Тарасов, УкрінформНаразі огляд Ірпеня слідчою групою завершено (хоча не виключено, що при поверненні жителів будуть з’являтися нові факти чи свідчення). Ведеться така ж робота у Бучі, Макарові, Гостомелі, Ворзелі, Іванкові та інших містах і селищах Київщини.
Як повідомлялось, в Україні вже зафіксовано понад 9 тисяч воєнних злочинів, скоєних під час повномасштабного вторгнення рф.