Кулеба запевнив восьмирічного Єгора з Маріуполя, що Україна ніколи не здасться
Про це глава української дипломатії написав у Твіттері, коментуючи щоденник восьмирічного маріупольця Єгора.
«З 24 лютого померли дві мої собаки, і моя бабуся Галя, і мій улюблений Маріуполь», – написав восьмирічний Єгор у своєму щоденнику, ховаючись від російських бомб. Його дідусь теж помер. Він, його сестра та їхня мати були поранені. Україна ніколи не здасться і не втомиться. Ми повинні перемогти», - зазначив Кулеба.
‘Since Feb 24, my two dogs have died, and my grandma Halya, and my beloved Mariupol’, wrote 8yo Yehor in his diary while hiding from Russian bombs. His grandpa died too. He, his sister, and their mother were wounded.
— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) May 5, 2022
Ukraine will never give up or get tired. We have to prevail. pic.twitter.com/ZVGgm4kUXD
Щоденник восьмирічного Єгора, який він вів під час обстрілів міста, опублікував у Фейсбуці мешканець Маріуполя Євгеній Сосновський. У своєму щоденнику хлопчик пише, що йому 8 років, мамі - 38, сестрі - 15, вони отримали поранення. «У мене рана на спині, вирвана шкіра. У сестри — поранення голови. У мами — вирване м'ясо на руці і дірка в голові», — написав школяр. Він також намалював людей зі зброєю, загиблих, обстріляні та згорілі будинки.
Як повідомлялося, вторгнення росії спричинило у Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф. Загарбники бомблять беззбройних мешканців, блокують гуманітарну допомогу.
Маріупольський міський голова Вадим Бойченко заявляв, що з початку російського вторгнення у місті загинули до 20 тисяч мирних жителів.
За даними Головного управління розвідки МОУ, у Маріуполі зафіксовано перебування 13 російських мобільних крематоріїв для зачистки вулиць від тіл загиблих цивільних мешканців. Усіх потенційних свідків звірств загарбники намагаються ідентифікувати через фільтраційні табори та знищити.
У заблокованому Маріуполі залишаються ще близько 100 тисяч мирних жителів.
У межах спеціальної операції 1 травня вдалося вивезти з Маріуполя понад 100 цивільних осіб. 30 квітня командування полку «Азов», який боронить Маріуполь, повідомило, що з території заводу вдалося вивезти 20 жінок і дітей. Евакуація людей із заводу не стосується військових та поранених, бо Організація Об‘єднаних Націй, за сприяння якої триває евакуаційна місія, не бере на себе таку відповідальність.
3 травня до Запоріжжя прибули ще 156 мешканців Маріуполя, які ховалися в укритті меткомбінату «Азовсталь».
Маріуполь продовжують боронити бійці полку «Азов», Нацгвардії, українська морська піхота, мотострільці.
Фото: МЗС