Оприлюднили кадри з фільтраційного табору, де утримують чоловіків з Маріуполя
Про це повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко в Телеграмі, передає Укрінформ.
«Маріуполь. Надважливо. Просимо розголосу. Перетворення гетто! Фільтраційні табори в с. Безіменне перетворені на справжнє гетто для маріупольців. Це найжахливіша історія, про яку варто розповідати всьому світу. Ми отримали всі подробиці і унікальне відео підтвердження з середини. Без перебільшень – це нова сторінка воєнного злочину росії, що відбувається прямо зараз», - написав Андрющенко та опублікував відео.
Він нагадав, що майже чотири тижні тому загарбники примусово вивезли з районів Гугліно, Мирний та Волонтерівка всіх чоловіків. Близько двох тисяч осіб, яких розмістили в селі Безіменне та в селі Козацьке Новоазовського району. Формальний привід – для проведення фільтрації. Ніяких особистих речей з собою взяти не дозволили, паспорти та інші документи для ідентифікації особистості було відібрано.
Чоловіків розмістили в приміщенні школи та клубу. На відео можна побачити саме школу в селі Безіменне. Четвертий тиждень чоловіків насильно утримують, не дозволяючи покидати територію цієї школи без конвою російських військових. Умови утримання жахливі – люди вимушені спати на підлозі в коридорах. Належної медичної допомоги немає. Серед людей в цій школі зафіксовано перший випадок туберкульозу, в результаті чого спортивна зала школи перетворена на ізолятор, де зачинена без медичного догляду велика кількість людей.
На опублікованому відео чоловік розповідає, що в школі працює тільки один умивальник з холодною водою, туалет - тільки на вулиці і вранці до нього вишиковується величезна черга.
За словами Андрющенка, у цьому фільтраційному таборі двічі на день – зранку та о дев’ятій вечора проходить перевірка. В разі відсутності будь-кого з утриманих загарбники обіцяють посилювати тортури та вдатись до розстрілу інших затриманих.
Триразове харчування у цих таборах є справжньою баландою, гігієна відсутня, що посилює захворюваність серед утримуваних.
Радник мера також повідомив, що в селі Козацьке у фільтраційному таборі зафіксовано перший випадок смерті чоловіка через відмову загарбників викликати швидку допомогу.
Документів людям не повертають, натомість всі отримали папір про проходження фільтрації, але й він не дає їм права залишити територію табору. Були окремі спроби, але чоловіків було затримано і побито. Остання невдала спроба була - прорватись до евакуаційних автобусів ООН та Червоного Хреста, які утримувані бачили з вікон.
Окрім того, всіх чоловіків, включаючи хворих та людей з інвалідністю, залучають на роботу з благоустрою в с. Безіменне та м. Новоазовськ під конвоєм російських військових. "Щодо подальшої долі окупанти наголошують, що ще не вирішили – використати людей як робочу силу на розборі завалів Маріуполя або мобілізувати до армії окупантів», - розповів Андрющенко.
Він нагадав, що в понеділок, 2 травня, було оголошено, що чоловіки візьмуть участь в «параді» на 9 травня в Маріуполі в якості «полонених», для чого їх переодягнуть у форму українських солдатів.
«Все це ще раз показує реалії окупації. Перетворення Маріуполя на справжнє гетто. Про яке знову мовчить світ. Тому ми звертаємось до всіх за поширенням інформації, зокрема, до ЗМІ. Всі відео аутентичні без корегувань та редакції, передані власниками для вільного використання. Забирайте. Поширюйте. Ми маємо рятувати маріупольців від знищення», - підсумував Андрющенко.
Як повідомляла українська розвідка, Маріуполь, за планами російських загарбників, має стати центром «урочистостей» 9 травня. З цією метою в місті проводиться термінове прибирання центральних вулиць від завалів, тіл вбитих та нерозірваних російських боєприпасів. Крім того, триває широкомасштабна пропагандистська кампанія.
Агресія росії спричинила у Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф. Загарбники бомблять беззбройних мешканців, блокують гуманітарну допомогу.
У місті, яке продовжують боронити бійці полку «Азов», Нацгвардії, українська морська піхота та мотострілки, залишаються ще близько 100 тисяч мирних жителів.
Фото: Stringer, Anadolu Agency