Львівські лікарі врятували хлопця, який підняв замінований предмет у Святогірську
Про це кореспондентові Укрінформу повідомила пресслужба Першого мед об'єднання Львова.
«Він ледь не втратив життя піднявши із землі пляшку, яка виявилася міною. Прийшов до тями Павло лише у Львові. У лікарню Св. Миколая Першого мед об'єднання Львова його доправили евакуаційним потягом. Стан вкрай важкий: забій легеней, розрив м’яких тканин кисті та передпліччя правої руки, масивна травма правого стегна та інфекційне ускладнення. Більше тижня наші спеціалісти відділення анестезіології та інтенсивної терапії боролися за життя хлопця у відділенні реанімації», - повідомили в лікарні.
Львівські лікарі врятували хлопця, який підняв замінований предмет у Святогірську і ледь не загинув / Фото надані пресслужбою Першого ТМО ЛьвоваВ медзакладі розповіли, що у розпал війни 17-річний Павло залишився сам у рідному селі Долина Донецької області. Батько пішов захищати країну на фронт, а маму з молодшим братом російські загарбники насильно вивезли у росію.
Коли у дім влучила ракета хлопець перебрався переховуватися від обстрілів у Святогірську Лавру. Там він допомагав місцевим мешканцям та українським військовим. В один із таких днів Павло підібрав пляшку із землі аби викинути її у смітник. Та за долю секунди пролунав вибух. Предмет був замінованим.
Після того, як в реанімації стабілізували стан хлопця, лікарі хірургічного відділення продовжили подальше лікування ран. Найважча з них - розрив м’яких тканин кисті правої руки, якою Павло підібрав пляшку.
«У міру загоєння кінцівки, з хлопцем почав активно працювати наш спеціаліст відділення реабілітації - старший дитячий фізіотерапевт Сергій Худа. І успіхи хлопця неймовірні: Павло уже сам знову застібає ґудзики та частково розгинає пальці. Лікарі кажуть - аби повністю випрямити долоню йому потрібен ще щонайменше місяць щоденних занять», - додали у пресслужбі.
Як повідомляв Укрінформ, у Львові відкриють Національний реабілітаційний центр, аналогів якому нема у Європі. За рік тут робитимуть 10 тисяч операцій та зможуть допомогти понад 50 тисячам українців, які постраждали від війни. Попередня вартість створення Національного реабілітаційного центру у Львові – 77 млн євро. Будівництво триватиме близько двох років.