У двох регіонах співробітників центрів комплектування затримали на хабарях
Про це повідомляє пресслужба ДБР, передає Укрінформ.
Зокрема, на Донеччині працівники Держбюро розслідувань затримали начальника одного з районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Краматорська та посередника - правоохоронця, які вимагали хабар у призовника.
"За 2 тис. доларів США військовозобов’язаному мешканцю Краматорська пообіцяли надати довідку про непридатність до військової служби із виключенням його з військового обліку. Правоохоронця затримали у місті Дніпро під час передачі військовозобов’язаному довідки про непридатність до військової служби", - поінформували у ДБР.
У двох регіонах на хабарях затримали працівників центрів комплектування / Фото: dbr.gov.ua
Цього ж дня у Краматорську затримано начальника одного з районних військкоматів, який оформлював цю довідку. Під час обшуків у зловмисників виявили гроші, а також зброю та боєприпаси, походження яких з’ясовується. Вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Крім того, у Дніпрі працівники ДБР затримали на хабарі військовослужбовця одного з відділів Дніпровського територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
"За 130 тис. грн він обіцяв своєму знайомому призовнику допомогти уникнути мобілізації. Його знайомий вже кілька разів не з’являвся по повістці, й працівник військкомату обіцяв поговорити з "потрібними людьми" і таким чином допомогти уникнути мобілізації", - йдеться у повідомленні.
Зловмисника затримали під час одержання неправомірної вигоди.
Правоохоронцю з Краматорська та військовослужбовцю з Дніпра повідомлено про підозру за фактом одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднаному з вимаганням такої вигоди (ч. 3 ст. 369-2 КК).
Начальнику районного територіального центру комплектування та соцпідтримки Донеччини повідомлено про підозру за фактом одержання неправомірної вигоди службовою особою, за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 368 КК).
За такі діяння передбачено до 10 років позбавлення волі.
Як повідомлялося, за матеріалами Держприкордонслужби відкрито понад 170 кримінальних проваджень про незаконне переправлення ухилянтів через кордон.