На деокупованій Київщині запустять пілотний проєкт з переробки будівельного сміття
Про це повідомила голова партії «Слуга народу», народний депутат Олена Шуляк у Телеграмі, передає Укрінформ.
«Більше 2 мільйонів тонн будівельного сміття накопичено в результаті руйнувань тільки в Бучанській територіальній громаді Київщини. Розміри шкоди можуть бути критичними для екології, тому вирішувати цю проблему необхідно з використанням передових світових технологій. Саме такі технології є у ізраїльської компанії GreenMix, яка з 1989 року зосереджує свою діяльність у цій сфері», - зазначила вона.
Парламентарка розповіла, що завдяки пілотному проєкту у Київській області вдасться залучити технології та обладнання для демонтажу пошкоджених або зруйнованих багатоповерхових будинків.
Також, за її словами, буде проведено екологічну утилізації та переробку будівельного сміття «з високим економічним та логістичним ефектом».
«Фактично з цієї сировини ми зможемо виготовляти нові будівельні матеріали, що можуть бути використані для відновлення зруйнованих міст», - додала вона.
Водночас Шуляк поінформувала, що цей проєкт може стати основою для зміни філософії з переробки будівельного сміття в Україні, яка вже починає формуватися на пілотному проєкті в деокупованій Київській області.
Як повідомляв Укрінформ, на Київщині завершено ремонтні роботи на 236 об'єктах соціальної інфраструктури, пошкоджених в результаті повномасштабного вторгнення рф.
Експертна комісія під час обстеження стану будівель Київщини визначила, що понад 5400 об’єктів підлягають демонтажу.
Фото: Поліція Київської області