У Житомирі вчитель облаштував музей в укритті
Про це кореспондентові Укрінформу розповів біодизайнер, вчитель трудових технологій Житомирської спеціальної школи Олег Земнухов.
«Я веду уроки ремонту та виробництва взуття для дітей з особливими потребами. Наша школа розміщена в історичній будівлі… У підвалі закладу є приміщення, де довелося оббивати всю штукатурку через грибок, аби його видалити та реанімувати стіни. Під тим шаром я виявив гарно збережену цеглу і одразу прийшла думка, що туди напрошується якийсь експонат», - розповів Земнухов.
За його словами, із домашньої колекції він приніс у школу старовинні знаряддя праці. Коли в умовах війни виникла потреба облаштувати укриття, Земнухов вирішив створити укриття-музей. Його колекцію поповнили також експонати, що були в навчальному закладі.
«Під час повітряної тривоги діти переходитимуть в музей та розглядатимуть його експонати. Окремий акцент я зробив на екологічному напрямку. Наші предки використовували природозберігаючі технології, прилади, які не потребували електроенергії... Це демонструють прядки та ручні швейні машинки. Паралельно буде можливість прослідкувати еволюцію технологій», - додав учитель.
Земнухов підкреслив, що зібраним у музеї знаряддям праці та інструментам 100 та більше років. Колекцію він планує доповнити давніми світлинами із зображеннями людей, які користуються такими знаряддями праці.
Як повідомляв Укрінформ, у Житомирі біодизайнер Олег Земнухов почав виготовляти для військових маскувальні костюми «кікімори» із висушеної трави.
Фото Олега Земнухова