Евакуації частини жителів Ізюма на зиму не уникнути – міськрада

Евакуації частини жителів Ізюма на зиму не уникнути – міськрада

Укрінформ
Частині жителів Ізюма у Харківській області на зимовий період доведеться евакуюватися, оскільки глобальні руйнування критичної інфраструктури та багатоповерхової житлової забудови не дозволять там провести опалювальний сезон.

Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ сказав заступник Ізюмського міського голови Володимир Мацокін.

«Ми будемо працювати з міністерством, яке очолює пані Верещук. Ще до деокупації міста було сказано, що частина Харківської області буде підлягати евакуації. Будемо дивитися на реальну ситуацію і що нам вдасться зробити за досить невеликий термін, як налагодити електрику, газ, воду. Але евакуації не уникнути», - констатував Мацокін.

Він зауважив, що вже наразі є звернення від мешканців, особливо з дітьми та людьми з інвалідністю на утриманні, які готові евакуюватися.

Ситуація з забезпеченням продуктами харчування нормальна.

«На сьогоднішній день усі райони міста забезпечені гуманітарними вантажами. Зараз стоїть питання забезпечення будівельними матеріалами», - сказав Мацокін.

Заступник міського голови зазначив, що життя у місті перемістилося здебільшого в приватний сектор.

«Ситуація, я скажу так, близька до апокаліптичної. Центральна частина і багатоповерхівки – якщо ми раніше казали, що зруйновані на 80% - то зараз я скажу, що це 90% повної або часткової руйнації. Житловий сектор приватний трохи в кращому стані. Люди в центральній частині міста не живуть, там неможливо жити», - сказав Мацокін.

Він наголосив, що весь Ізюм був місцем масового терору, все населення тим чи іншим чином постраждало.

«Хтось піддавався тортурам, хтось був під психологічним тиском. Це все зараз відкривається. Таких історій тисячі. Я спілкуюся зі своїми земляками і розумію, що люди в дуже нехорошому психологічному стані, тому що позбавитися шестимісячної окупації – це дуже-дуже важко, люди тільки виходять із цього стану», - зазначив заступник мера.

Читайте також: В Ізюмі загарбники стріляли в людей, які змушені були ходити по воду до річки

Як повідомлялося, з початку березня Ізюм піддавався масованим обстрілам і авіаударам. 27 березня завдяки місцевим зрадникам перші окупанти зайшли в місто. З 2 квітня Ізюм повністю захопили. Загарбники не погоджували гуманітарних коридорів. Загинули щонайменше тисяча жителів.

Місто звільнили 10 вересня в ході масштабного контрнаступу ЗСУ. Після цього правоохоронці виявили в Ізюмі шість катівень, влаштованих окупантами.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-