Генератори від U-LEAD допомогли громаді на Харківщині вирішити проблему енергопостачання

Генератори від U-LEAD допомогли громаді на Харківщині вирішити проблему енергопостачання

Укрінформ
Краснокутська громада Харківської області для вирішення проблеми енергопостачання використала генератори, надані Програмою «U-LEAD з Європою».

Про це Укрінформу повідомили у U-LEAD.

Як зазначається, Краснокутська громада після масових обстрілів ворогом території України 10-11 жовтня мала проблеми з енергопостачанням, критично важлива інфраструктура зупинилася. Вирішити проблему допомогли генератори, які громада отримала від Програми U-LEAD в межах пакета допомоги «Освітлення».

«Люди залишилися без світла та без води, складна ситуація була два дні, а це місцеве населення понад 26 тисяч осіб та близько 17 тисяч переселенців з інших громад та областей. Ми використали генератори для налагодження роботи найбільш важливих стратегічних об’єктів. Наприклад, для лікарні та ряду амбулаторій – працювали операційні, для артсвердловин – у людей була вода попри відсутність світла», - зазначила голова Краснокутської громади Ірина Карабут.

За її словами, використовували генератори й для забезпечення енергією територіального центру соціального обслуговування, працівники якого дбають про одиноких та самотньо проживаючих громадян, які потребують сторонньої допомоги.

«У терцентрі маємо лише електронні плити, тож відсутність світла була б проблемою для забезпечення пацієнтів гарячими обідами. До війни у відділені денного перебування терцентру знаходилося понад 20 людей похилого віку, з початком повномасштабного вторгнення стало 48 – додалися люди з інших громад. На прохання голів Дергачівської та Золочівської громад ми прихистили у себе підопічних їхніх терцентрів», - зазначила Карабут.

U-LEAD продовжує свою діяльність із консультаційної підтримки громад через різноманітні канали комунікації й під час війни. Також Програма посилила свою активність у частині налагодження міжнародних партнерств між українськими громадами та муніципалітетами країн ЄС у межах ініціативи «Мости довіри», що полегшує пряме надання гуманітарної допомоги та розширює перспективу подальших взаємовигідних проєктів. Окрім того, впродовж квітня-червня 2022 року надано 333-ом громадам пакети екстреної допомоги, наповнення яких залежало від потреб на місцях. Таким чином, громади, що зазнали руйнувань, отримували інструменти для розчищення території і відновлювальних робіт, а також освітлювальні прилади. Громади, що прийняли велику кількість переселенців, отримали намети, ліжка, спальні мішки та інші засоби для внутрішньо переміщених осіб.

Читайте також: На Харківщині електропостачання відновили у 260 звільнених населених пунктах, газ — у 237

Як повідомлялося, Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян та розширює можливості громад.

Фото: Краснокутська селищна рада

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-