Скандал із харківськими чиновниками: у міськраді кажуть, що розбиратись має поліція
Про це в коментарі Укрінформу сказав директор департаменту в справах інформації та зв’язків із громадськістю Харківської міської ради Юрій Сидоренко.
«З точки зору моральної поведінки нехай розбирається поліція. Якщо вони винні чи хтось один з них винний, я думаю, що вони мають за це відповісти згідно з українським законодавством», - сказав Сидоренко.
Він підтвердив, що на оприлюдненому в соцмережах відео справді «люди, які дуже схожі на них» (Скопенка та Кузнєцова).
Ініціювати якусь власну службову перевірку міська рада не планує – для цього немає підстав, претензій до них у зв’язку з виконанням посадових обов’язків немає.
«Як до службовців до них ніяких питань узагалі нема. Скопенко четвертий раз за цей сезон відновлює опалення в місті (через відсутність світла після ракетних ударів рф у Харкові зупинялися котельні, і системи опалення доводиться перезапускати - ред.). Кузнєцов – те, що він робить із транспортом у блекаути. Підіть і знайдіть таких фахівців», - вважає Сидоренко.
З приводу висловлювань, зафіксованих на відео, в міськраді заявляють, що обоє чиновників працюють на оборону та забезпечення життєдіяльності міста від 24 лютого.
«Василь Вікторович Скопенко з першого дня зі зброєю в руках. Він був учасником уже історичного бою на вул. Шевченка 27 лютого (того дня група військових рф прорвалася в місто - ред.), одним з перших прийняв на себе удар рашистів. Іван Кузнєцов також у строю з першого дня фактично (військове формування точно не зміг назвати, - ред.) в якомусь військовому формуванні», - сказав Сидоренко.
На захист директора тепломереж категорично висловився у соцмережах колишній депутат Харківської міської ради, військовослужбовець 92-ої ОМБр Іван Ракич. Він зазначив, що Скопенко з 2014 року допомагає різним підрозділам ЗСУ з ремонтом техніки, постачанням обладнання і засобів зв’язку. «Він брав активну участь в організації ТРО в Харківській області і як безпосередній учасник зборів і як волонтер. З перших днів повномасштабної війни московських орків проти України він з колективом організовував інженерні загородження на підступах до міста, потім став в стрій 92 ОМБр і брав участь в обороні Харкова і звільненні населених пунктів області від русні. Був поранений і отримав контузії. Після шпиталю повернувся на підприємство і допомагає в організації блокпостів і інженерних споруд на передовій. Знаю про майже кожен блокпост і споруду, знаю про кожен бій в якому він особисто брав участь», - заявив Ракич. Поведінку при спілкуванні з правоохоронцями та можливий стан сп’яніння посадовця він пояснює тяжким емоційним станом, адже Скопенко знає, що таке «втрачати братів».
Як повідомляв Укрінформ, за даними слідства, під час патрулювання Харкова екіпаж патрульної поліції зупинив автомобіль, водій якого знаходився у стані алкогольного сп’яніння. Під час складання адміністративних матеріалів пасажир вийшов з автомобіля, почав лаятися і грубо чинити спротив поліцейському. На підставі зібраних матеріалів 5 грудня слідчий вніс відомості про подію до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.
За даними ЗМІ в автомобілі, зупиненому патрульними, перебували директор КП «Харківські теплові мережі» Василь Скопенко та начальник департаменту інфраструктури Харківської міської ради Іван Кузнєцов. Фото та відео з ними на деякий час опублікували в харківських пабліках у Телеграмі, але потім ці матеріали були видалені. На оприлюдненому відео видно, що Скопенко та Кузнєцов перебувають уже в кайданках на землі, продовжують при цьому лаяти поліцейських. Чоловіки кричали, висловлювалися нецензурно. Зокрема, чутно, що один із затриманих говорить: «де ви були?» та що йому «не соромно», бо на відміну від тих, хто їх затримав, «я воював».