На Тернопільщині надсучасний ангіограф допоміг лікарям урятувати пацієнта з інсультом
Про це повідомляє МОЗ, передає Укрінформ.
"На Тернопільщині в обласній клінічній психоневрологічній лікарні медики провели першу церебральну субтракційну ангіографію для порятунку пацієнта з геморагічним інсультом. Така складна процедура використовується для візуалізації судин головного мозку та проводиться шляхом введення контрастної речовини у кровоносну судину. У ході операції лікарі змогли діагностувати аневризму", - йдеться у повідомленні.
У МОЗ зазначають, що складність такого діагнозу полягає у патологічному розширенні артеріальної судини. Таке розширення артерії виникає внаслідок ослаблення (пошкодження) її стінки. Найчастіше аневризми формуються в аорті – головній артерії тіла у грудях та черевній порожнині.
Відділення з Центром ендоваскулярної нейрорентгенохірургії запрацювало в лікарні завдяки закупівлі Міністерством охорони здоров’я України рентгенівської ангіографічної цифрової системи Artis One.
Відтепер лікарі можуть максимально оперативно обстежувати й визначати місце звуження, закупорки або ж розширення судин та інші процеси і хвороби, які виявити в інший спосіб не вдається.
Для роботи з обладнанням команда медиків Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні пройшла відповідне навчання та готова працювати.
Як повідомляв Укрінформ, у Павлоградській лікарні інтенсивного лікування, що на Дніпропетровщині, запрацював центр реперфузії, в якому надаватимуть меддопомогу пацієнтам з інсультом та інфарктом міокарда.