Львівські хірурги сформували кишківник новонародженій дівчинці
Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.
«До нашої лікарні маленьку Аделіну привезли у тяжкому стані через три години після її народження. Із вагою лише 1 100 грамів крихітка з’явилася на світ на 32-му тижні. Тому нерозвинені до кінця легені погано працювали, й дитина не могла дихати. Лікарі стабілізували стан дитини та провели ще низку обстежень. І виявили іншу – небезпечну для життя вроджену ваду – некротичний ентероколіт, що зумовив важке запалення та відмирання кишківника. Єдиний шанс врятувати дівчинку – складна кількаетапна операція», - йдеться у повідомленні.
Під час втручання хірурги виявили, що уражені частини кишківника відмерли та розчинилися. Тому сформували штучний отвір, усі відмерлі залишки вивели з кишківника. Через кілька днів, коли дитина почала дихати самостійно та її відключили від апарату штучної вентиляції легень, дівчинка почала їсти.
Оскільки в дитини був синдром короткої кишки (фрагмент кишківника, включеного до кишкової трубки, був надто короткий), лікарі провели ще одну операцію. Хірурги виконали реконструкцію кишкової трубки, з’єднавши усі 10 вцілілих фрагментів кишківника у єдину кишку.
Дівчинку виходжувала команда неонатологів у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених, а пізніше її перевели у відділення хірургії.
Зараз дитина вже вдома. Їй тепер чотири місяці, оперовані фрагменти зажили, кишківник працює нормально, дівчинка самостійно їсть та важить майже 3 кг.
Як повідомляв Укрінформ, в Україні з жовтня провели понад 15 тисяч досліджень новонароджених для виявлення на 21 рідкісне захворювання.