У Львові вшанували пам'ять учасників бою під Крутами, які поховані на Личаківському цвинтарі
Про це в Телеграмі повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький, передає Укрінформ.
«Вшанували пам'ять учасників бою під станцією Крути – Ігоря Лоського та Андрія Лазаренка, які поховані на Личаківському кладовищі», - написав Козицький.
Голова ОВА уточнив, що Ігор Лоський народився у Любліні (Польща). Був учасником Студентського куреня Армії УНР. Під час бою тяжко поранений. Опісля працював у міністерстві закордонних справ УНР. Згодом проживав у Львові, досліджував історію та викладав у малій Греко-католицькій семінарії.
Його побратим - Андрій Лазаренко - народився у Києві. Участь у бою під Крутами брав 17-річним, втратив старшого брата. Опісля був сотником в Армії УНР. Згодом провадив наукову діяльність у Львові, створив школу біологів-генетиків, був науковцем світового рівня, знавцем загальної біологічної проблематики, відомим лідером біологічної науки у Львові.
Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині, за 130 кілометрів на північний схід від Києва під час наступу на Київ військ більшовицької росії під проводом полковника Михайла Муравйова. Українське військо налічувало близько 300 бійців Студентського куреню, 250 – Першої української військової школи та майже 40 гайдамаків.
Бій тривав до вечора. Завдяки вигідній позиції і героїзму бійців, українцям вдалося завдати росіянам значних втрат і стримати наступ до темряви. Потім під тиском ворога більшість підрозділів організовано відступили до ешелонів на станції неподалік і вирушили в бік Києва, руйнуючи за собою залізничні колії. Але одна студентська чота – 27 юнаків, заблукавши у темряві, повернулася до станції Крути, яка на той час уже була зайнята більшовиками. 27 полонених юнаків (студентів і гімназистів) було розстріляно. Наймолодшим полеглим було по 16 років.
Фото: Максим Козицький, Telegram