СБУ викрила українського провайдера, який працював на захоплених територіях
Як передає Укрінформ, про це СБУ повідомляє у Телеграмі.
«До оборудки причетне підприємство у сфері телекомунікаційних послуг, яке працює у тимчасово захопленому Донецьку і тісно взаємодіє з місцевою окупаційною адміністрацією», - ідеться в повідомленні.
Комерційна структура надає послуги інтернету і трансляції проросійських телеканалів на території регіону та регулярно сплачує податки до російського бюджету.
За даними СБУ, частину прибутків комерсанти виводили на підконтрольну Україні територію для подальшого переведення в іноземну валюту і нелегального вивезення за кордон.
«Для цього ділки зареєстрували у Києві однойменне фіктивне підприємство і відкрили понад 30 банківських рахунків, на які нелегально переводили гроші, отримані від бізнесу в Донецьку», - ідеться в повідомленні.
Під час обшуків в офісах та місцях проживання учасників схеми у столиці та Івано-Франківській області правоохоронці виявили майже 5 млн готівки у гривневому еквіваленті. Ще 1,5 млн були приховані на рахунках п’яти українських банків.
За даними слідства, незаконну діяльність організували троє керівників донецького інтернет-провайдера.
У 2014 році ділки переоформили підприємство за законодавством рф і надали свої потужності для встановлення спецобладнання фсб, яке відстежує абонентів, а також почали транслювати антиукраїнський контент.
В Офісі генпрокурора зазначили, що, продовжуючи надавати послуги інтернет-провайдера та телекомунікацій, зловмисники розміщували технічні засоби для проведення оперативно-розшукових заходів російськими правоохоронними органами та органами державної безпеки рф.
Це дало можливість збирати інформацію про громадян України, які не підтримують політику загарбників.
У результаті слідчо-оперативних дій співробітники СБУ затримали технічного директора компанії, який перебував на Прикарпатті.
Слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України (сприяння діяльності терористичної організації). Вирішується питання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Також вирішується питання щодо повідомлення про підозру та оголошення у розшук ще двох співзасновників комерційної структури, які переховуються в Донецьку та в одній з країн Євросоюзу.
Крім того, накладений арешт на все нерухоме майно зловмисників у різних регіонах України на понад 20 млн грн.
Як повідомляв Укрінформ, Служба безпеки України затримала у Києві прокремлівського блогера, який переховувався від правосуддя у монастирі УПЦ московського патріархату.