Близько 20 іноземних компаній допоможуть у розмінуванні харківського «Фельдман Екопарку»
Про це повідомляє пресслужба Харківської ОВА, передає Укрінформ.
«Наразі близько 20 іноземних фірм проходять процедуру отримання дозволу на розмінування територій нашої країни. Незабаром мають отримати усю необхідну документацію та долучитися до роботи з нашими піротехнічними підрозділами. Вони, зокрема, допомагатимуть у розмінуванні «Фельдман Екопарку»», – зазначив заступник начальника Харківської обласної військової адміністрації Євген Іванов.
Про засмічення вибухонебезпечними предметами «Фельдман Екопарку», розташованого на території регіонального ландшафтного парку, йшлося під час виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування. В ОВА нагадали, що на теренах установи загарбники знищили всі лінії електропередач, загинули тварини і птахи, що жили в парку. Територія й досі засмічена вибухонебезпечними предметами і відновлення неможливе без розмінування.
Секретар Комітету з питань екологічної політики та природокористування, засновник екопарку Олександр Фельдман наголосив, що територію необхідно розмінувати у найкоротші терміни, оскільки люди, незважаючи на перестороги, продовжують відвідувати зелені зони.
«Дуже великий лісоповал. Багато дерев впало від вибухів чи побиті снарядами. Ми допоможемо прибрати такі дерева і передамо їх лісникам», – зазначив Фельдман.
Водночас керівник обласної прокуратури Олександр Фільчаков повідомив, що правоохоронці розслідують пошкодження території та знищення понад трьохсот рідкісних тварин і птахів у ландшафтному парку «Фельдман Екопарк». Найтрагічніше, що під час евакуації тварин загинув 15-річний волонтер.
Як повідомляв Укрінформ, сьогодні, 10 березня, відбулось виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування на тему «Проблеми довкілля та шкода, нанесена повномасштабним вторгненням російських військ в Україну».
Навесні 2022 р. російські війська майже повністю зруйнували Фельдман Екопарк, розташований за харківською окружною дорогою у Дергачівському районі. Комплекс знаходився на лінії вогню з першого дня вторгнення, через руйнування вольєрів деякі тварини розбіглися, багато тварин загинули, зокрема, потомство білих тигрів, пантер, ягуарів. Частину тварин вдалося евакуювати в зоопарки інших міст.
Фото: Харківська ОВА