У Харкові висаджують 20 тисяч сосен у пошкодженому обстрілами бору
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
У Харкові висаджують 20 тисяч сосен у пошкодженому обстрілами бору/Фото: Юлія Байрачна, Укрінформ
На зазначеній території були влучання, а неподалік велися бойові дії, і це позначилося на деревах, багато було пошкоджень. Частину насаджень довелося знести, бо вони були хворі. Тепер тут висадять 20 тис. дерев. Ця територія в майбутньому буде внесена до проєкту «Зелений каркас», який дуже важливий для Харкова.
Як зазначили у департаменті ЖКГ міськради, тендер на роботи в цій зеленій зоні оголошувався ще у 2021 році, однак повномасштабна війна завадила запланованим роботам, а обстріли суттєво погіршили стан дерев. Цей бір закладався 45 років тому, нині він інфікований.
«Це сосна звичайна, у вказаному віці вона дуже вразлива до такої хвороби як коренева губка. Хвороба ослаблює дерева, і відбувається заселення великого соснового вусача. Личинки, відкладені ним, що можна побачити на зрізах, живляться деревиною, і рослина всихає. Також вплинув військовий фактор, є пошкодження уламками снарядів», - розповів помічник лісничого у Бабаївському лісництві Сергій Сидоренко.
Згідно з нормативами, на кожний гектар території висадять 5-7 тис. саджанців. Їх розміщують доволі густо, з урахуванням того, що певна частина не приживеться. «Це природний відбір», - пояснюють лісники.
Бір знаходиться на вул. Героїв Праці. За словами міського голови Харкова Ігоря Терехова, висадять молоді рослини з обох боків від дороги.
«Я хочу поставити крапку в усіх бажаннях бізнесменів щось тут збудувати. Я хочу, щоб тут був ліс. Це крапка в усіх пропозиціях. І тут, і там повинна бути зелена зона. Є в місті інші місця, де можна будувати, відновлювати домівки», - сказав Терехов.
Як повідомляв Укрінформ, за даними міської ради, російськими обстрілами в Харкові знищено більше двох тисяч дерев. Значна кількість із них була пошкоджена під час бойових дій у Лісопарку, який нині закритий через замінування. Також зелені насадження були пошкоджені у міських парках, скверах, рекреаційних зонах, на об’єктах природно-заповідного фонду.
Згодом у Харкові планують реалізувати проєкт «Зелений каркас», мета якого - поєднати всі паркові зони в одну мережу зеленими коридорами з пішохідними та велосипедними доріжками.