На Київщині створюють оперативні штаби для запобігання паводку
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Київська обласна військова адміністрація.
17 квітня відбулось позачергове засідання Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій на чолі з головою Київської ОВА Русланом Кравченком. На ньому обговорили заходи оперативного реагування в разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із пропуском повені та паводків на території області.
Директор Департаменту цивільного захисту, оборони та взаємодії з правоохоронними органами Київської ОВА Костянтин Катаєв поінформував, що безперервно тривають роботи з укріплення насипу на тимчасових переправах для відновлення сполучення й недопущення подальшого нанесення збитків громаді та приватному майну мешканців прилеглих населених пунктів.
«У другій і третій декадах квітня відбудеться максимальний приплив води в басейні Дніпра, що лише збільшить вихід води з подальшим підтопленням та затопленням низько розташованих територій. Тому мешканці області та влада на місцях, де є ризик підтоплення, мають це врахувати», - йдеться у повідомленні.
Голова КОВА дав доручення організувати в області оперативні штаби й мобільні групи для управління роботами під час повені та паводків. Головне управління Нацполіції в області має організувати безпечний рух автотранспорту в умовах складної паводкової ситуації. Екстрені служби повинні бути в постійній готовності.
Члени комісії напрацювали алгоритм дій на випадок підняття води до критичного рівня. Вони постановили забезпечити необхідний аварійний запас пально-мастильних, будівельних та сипучих матеріалів, мішків, засобів освітлення тощо та його завчасне і раціональне розміщення поблизу зон можливих затоплень. Постійно моніторити та посилити контроль за якістю питної води із джерел централізованого та децентралізованого водопостачання.
«КОВА, місцева влада та екстрені служби Київщини працюють 24/7, щоб мінімізувати та попередити пошкодження від повені в регіоні. Обстановка в смт Іванків Вишгородського району, де напередодні розмило дамбу, контрольована. Мусимо бути напоготові, щоб гарантувати безпеку і добробут людей. Ситуацію з паводками в регіоні я тримаю на особистому контролі. Ми впораємось, працюючи злагоджено і системно», – наголосив Кравченко.
Як повідомили в Українському гідрометеорологічному центрі, 17-18 квітня рівень води в басейні Дніпра досягне максимальних показників. У Вишгородському, Броварському та Бориспільському районах утримуватиметься затоплення заплавних територій та відмічатиметься часткове затоплення низьких ділянок садово-дачної забудови, присадибних ділянок у ряді прирічкових населених пунктів.
Як повідомляв Укрінформ, у Київській області через тривалі опади підтопило тимчасову переправу до селища Іванків.