«Юнармія» та депортація: у Херсонській облраді розповіли про ситуацію на окупованій території
Як передає Укрінформ, про це на брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ повідомив перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.
«Там дуже складна ситуація для наших людей, тому що посилений тиск на них. Стосовно оцієї примусової паспортизації, вони продовжують тиснути на населення, щоб люди йшли оформлювали ці паспорти (російські – ред.). І обмежено доступ до медичних послуг, тому що вони кажуть людям, що якщо не буде паспорта, не буде поліса обов’язкового медичного страхування російського зразка - не буде медичних послуг. Ми бачимо і погіршення забезпечення гуманітарних потреб населення… З постачанням у них так само зараз у деяких громадах значні проблеми», - каже Соболевський.
За його словами, російські агресори продовжують тиснути насамперед на дітей, «промивають їм мізки», намагаються створити так звану юнармію.
В окремих громадах, населених пунктах чиниться тиск на людей, щоб вони погоджувалися на так звану евакуацію, а фактично - на депортацію, населенню обіцяють грошову допомогу, житлові сертифікати. Але охочих виїжджати практично немає, зазначив Соболевський.
Наразі виїзд із тимчасово окупованої території дуже ускладнений – він можливий лише через Крим і потім - у треті країни. Чиновник підкреслив, що родинам, які прийняли рішення виїжджати, треба почистити смартфони, комп’ютери, проговорити з дітьми, що саме відповідати, коли фсбшники при виїзді ставитимуть їм запитання про ставлення до російської влади, до російської армії, до ЗСУ, України.
Як повідомляв Укрінформ, ЗСУ визволили правобережну частину Херсонської області, зокрема місто Херсон. Частина області, розташована на лівому березі Дніпра, тимчасово захоплена російськими військами.