На Луганщині загарбники не беруть на реалізацію продукти місцевих виробників
Як передає Укрінформ, про це голова Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор повідомив у Фейсбуці.
За його словами, "починаючи з 2014 року мережі супермаркетів налагодили вигідні їм зв’язки з постачальниками, встановлюють ціни на власний розсуд. Тому поява нових місцевих виробників у 2022 році виявилася майже нікому не вигідна".
Як приклад, зазначив Лисогор, у такій ситуації опинився сирзавод з Марківки. "Хоча ціни на марківські сири навіть із накруткою торговельної мережі є нижчими за білоруські та російські. Але це було б вигідно тільки місцевим покупцям, але аж ніяк не бізнесу окупантів. Наразі завод завантажений лише на 40% потужності".
Крім того, повідомив очільник ОВА, у так званій "лнр" ще взимку обіцяли поширити мережу банківських відділень і банкоматів. "Втім, заява була на місцевому рівні і розрахована виключно на заспокоєння населення. А банківську систему монополював один із російських банків. Звісно, підсанкційний", - підкреслив Лисогор і додав: "Кінець квітня, а проблема залишається не вирішеною".
Так, у Сєвєродонецьку на усе місто функціонує лише одне відділення, відкрито тільки до обіду. "Щодня там збираються черги у сотні людей. А отримують послуги одиниці. У сусідніх населених пунктах ситуація не краща. Аби вирішити свої проблеми, люди змушені їхати до Луганська. Але ж усім містом не вирушиш. Залишається чекати. Біля стін банку", - підкреслив очільник ОВА.
Як повідомляв Укрінформ, на тимчасово захоплені території Луганщини росіяни завозять дорожників із Башкірії для ремонту автошляхів.