У Житомирській області заборонили діяльність УПЦ МП

У Житомирській області заборонили діяльність УПЦ МП

Укрінформ
Житомирська обласна рада заборонила діяльність УПЦ московського патріархату на території області.

Відповідне рішення прийняли на сесії депутати облради, передає кореспондент Укрінформу.

«Заборонити діяльність Української православної церкви, яка має церковно-канонічний зв’язок із російською православною церквою (зареєстрована як Київська митрополія УПЦ, ЄДРПОУ 21510633), є її структурним підрозділом і перебуває у відносинах підпорядкування, на території Житомирської області», – йдеться у рішенні.

Читайте також: На Хмельниччині ще одна парафія перейшла до ПЦУ

Окрім того, облрада ухвалила звернення до Верховної Ради щодо розгляду та якнайшвидшого ухвалення законопроєкту від 19 січня 2023 року №8371 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій» та від 23 листопада 2022 року №8221 «Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій».

Також депутати Житомирської обласної ради скасували рішення, ухвалене у 2017 році, щодо передачі земельної ділянки жіночому монастирю Афонської ікони Божої Матері Української православної церкви московського патріархату.

Про це на брифінгу за підсумками сесії розповів заступник голови Житомирської облради Володимир Ширма.

«Ми відмінили рішення, яке було прийняте у 2017 році. Це стосується релігійної громади в Чоповичах. Ми проголосували за відміну цього рішення, тому що воно до кінця не було реалізоване. Обласна рада, відповідно до роз’яснень Конституційного суду, має право його відмінити», – сказав Ширма.

За його словами, тепер земельна ділянка, яку передали монастирю, перебуватиме у комунальній власності.

25 травня 2017 року депутати Житомирської облради з другої спроби надали дозвіл на розробку проєкту землеустрою монастирю Афонської ікони Божої Матері УПЦ МП. Всього монастирю передали 23,9 га землі, в тому числі – 15,8 га, що розташовані за межами смт Чоповичі.

27 липня 2017 року депутати збиралися скасувати своє рішення про виділення землі монастирю в Чоповичах. Цього ж вимагали й протестувальники, які прийшли під будівлю облради. Проте для ухвалення рішення на сесії не вистачило голосів.

У січні 2021 року Кабінет міністрів погодив зміну цільового призначення земельної ділянки для передачі її жіночому монастирю Афонської ікони Божої Матері УПЦ МП.

Як повідомляв Укрінформ, депутати Житомирської міської ради проголосували на сесії за звернення до Верховної Ради щодо заборони УПЦ МП.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-