У Львові стартувала акція «Твоя кров рятує»
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Я зрозумів, що це треба робити регулярно. Це має бути як звичай - навіть сімейний. Вдома має бути традиція, що всі йдуть і мають здавати кров. Інакше - ніяк - в країні, в якій повномасштабна війна. Багато мінно-вибухових травм і так багато крові потрібно», - каже відомий фешн-експерт та телеведучий Леонід Мартинчик, який вперше став донором крові.
Також до акції «Твоя кров рятує» долучилися такі відомі інфлюенсери , як Оленка Галазюк, Юля Лебедева, Андрій Лебедев, Василина Мельник та інші. Протягом тижня на своїх сторінках у соцмережах блогери розповідатимуть про важливість донорства. Та закликатимуть усіх, хто може поділитися своєю кров’ю, зробити це.
Долучилися до заходу і пацієнти Першого медоб’єднання Львова, які мали мінно-вибухові травми і які вижили завдяки донорській крові. Серед них - 28-річний Богдан Стратюк з Рівного. Він воював з першого дня повномасштабного вторгнення. На початку квітня 2023 року підірвався на міні в Мар’їнці. У лікарні Покровська воїнові ампутували ліву ногу, права теж була під загрозою. Далі ще кілька лікарень - Дніпро, Вінниця, і зрештою - Львів. Тут, аби зберегти захисникові праву кінцівку, йому пересадили м’язи. Загалом, Богданові зробили вже десятки операцій і переливань крові.
«У мені, мабуть, уже не залишилось жодної краплі своєї власної крові - так багато мені перелили донорської. Сьогодні мені провели вже 20-ту операцію. Вона теж не обійшлася без переливання. По суті, врятували мене не тільки лікарі, а й донорська кров, яку здавали звичайні люди. Донорська кров рятує нас, рятує наших хлопців. Мене врятувала», - зазначив Стратюк.
Керівник Центру служби крові Юрій Кобецький наголошує на великій потребі крові. Каже, що у Першому медоб’єднанні Львова, до якого входять три лікарні та Центр «Незламні», ця потреба, з початком війни, зросла втричі.
“Донація крові зараз - це, в першу чергу, громадянська позиція. Це можливість для кожної людини допомогти нашим славним ЗСУ, які боронять нашу країну від загарбника. До нас постійно прибувають евакуаційні потяги. І не лише з пораненими військовими, а й цивільними, зокрема, діточками. Всіх їх треба рятувати. А для цього потрібна кров”, - акцентує Кобецький.
У Львові стартувала акція «Твоя кров рятує» / Фото: Анастасія Смольєнко, Укрінформ
В оновленому Центрі виготовляють не лише компоненти крові: еритроцити, тромбоцити та свіжозаморожену плазму, а й - цільну кров. Її виготовлення організували через велику війну - за порадою колег - військових медиків із-за кордону. І зробили це у Львові першими в Україні. Позаяк цільна кров дуже ефективна при кровотечі, яка триває. А саме - при мінно-вибухових травмах, в хірургії та при гінекологічних патологіях.
В медзакладі наголошують, що акція "Твоя кров рятує", яка розпочалась сьогодні, фактично безстрокова. Вона триватиме, поки буде потреба в такій великій кількості крові. А, отже, до перемоги.
Як повідомляв Укрінформ, перший мобільний центр крові розпочав роботу в Львівській області. Спеціально облаштований автобус-лабораторію українцям передав Центр крові зі Стокгольма.