У Львові провели акцію-перформанс проти сексуального насильства
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Вулична акція – перформанс «Поруш тишу» у Львові / Фото: Анастасія Смольєнко, Укрінформ
На початку акції візажисти нанесли учасницям акції грим, характерний для постраждалих від сімейного чи сексуального насильства – порізи та синці. Під час перформансу жінки тримали у руках плакати із закликами: «Побиття не має нічого спільного з любов’ю», «Б’є – Ст. 126-1 КК України», «Жоден букет троянд не пробачить, адже квіти можна принести і на могилу…» тощо.
Організували акцію Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) та департамент соціального захисту населення Львівської ОВА.
«Ми розуміємо, що постраждалі від сексуального насильства часто не звертаються по допомогу, не розповідають найближчим людям через те, що бояться осуду, і через те, що не знають, куди звернутися. Цією акцією ми хочемо сказати, що про насильство треба говорити, розповідаємо про місця, куди можна прийти і отримати допомогу. Про цю проблему потрібно говорити. Навіть якщо ми не бачимо таких випадків у новинах, вони все одно є», – розповіла регіональна спеціалістка з протидії гендерно зумовленому насильству Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) Олена Коханець.
Під час акції усі перехожі могли отримати консультацію про допомогу у випадку як сексуального, так і будь-якого іншого домашнього насильства від представників відповідних служб та благодійних організацій, хабів, а також отримати інформаційні матеріали з телефонами та адресами центрів допомоги.
Як повідомляв Укрінформ, Офіс віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної та Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) запустили інформкампанію для привернення уваги суспільства до проблеми та діяльності Центрів допомоги врятованим. В 11 містах України діють Центри допомоги врятованим. Вони працюють у Києві, Львові, Запоріжжі, Дніпрі, Чернівцях, Мукачеві, Одесі, Кропивницькому та Полтаві, а у Харкові та Херсоні розгорнули мобільні центри. Станом на червень 2023 року в них отримали допомогу понад 17 тисяч осіб. Тут безплатно надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від війни, зокрема жертвам с
У світі 19 червня відзначають Міжнародний день боротьби зі сексуальним насильством в умовах війни.