У Харкові відкрили стаціонарний Центр допомоги врятованим

У Харкові відкрили стаціонарний Центр допомоги врятованим

Фото
Укрінформ
У Харкові відкрився стаціонарний Центр допомоги врятованим, який надає підтримку постраждалим від бойових дій та різного роду насильства під час війни.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

З початку року центр був мобільним, ця форма роботи залишається і з відкриттям офісу. "Обидва формати роботи дуже затребувані, бо жителі з області часто не можуть приїхати до Харкова, бо ні з ким лишити діток чи погано працює транспорт, чи стан здоров'я не дозволяє. Але є запит і на консультації саме в обласному центрі, де багато вимушених переселенців. Тут ми можемо стабілізувати психологічний стан, надати юридичну консультацію, особливо щодо відновлення документів. Часто люди не знають, як їм отримати грошову, гуманітарну допомогу", - зазначила адміністратор центру Тетяна Федорченко.

У стаціонарному центрі працюють адміністратор, соціальний працівник, психолог, кейс-менеджер.

"Якщо потрібна довгострокова допомога, підтримка, то людину веде кейс-менеджер, вирішуючи за планом певні проблеми", - пояснила Федорченко.

У Харкові відкрили стаціонарний Центр допомоги врятованим / Фото: Юлія Байрачна, Укрінформ

Як розповідає психолог мобільного центру Юлія Савченко, потреба в її консультаціях лише зростає.

"Подеколи людям ні з ким узагалі не те що поділитися проблемами, просто поговорити. В мене є такі дзвінки від літніх людей. І це теж допомога - звичайне спілкування", - сказала фахівець.

Психолог зауважила, що актуальною є проблема адаптації людей, які виїхали в різні періоди, та адаптації до умов у ситуації, коли люди вирішили залишатися вдома, на небезпечних територіях.

Читайте також: У Житомирі за грантові кошти побудують чотири багатоповерхівки для переселенців

Також психологи працюють із ситуаціями всередині родини, які активізувалися внаслідок війни. Крім того, затребувані консультації щодо виховання дітей, правильної мотивації до навчання.

Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що в області зареєстровано вже більш як пів мільйона ВПО.

"Наша статистика, на жаль, така, що вже 505 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Але це не цифри. Це доля кожної людини, яка має проблеми та потреби. Вони можуть звернутися до цього центру, відповідно і ми можемо отримати актуальну інформацію щодо того, яка допомога, які консультації потрібні людям зараз", - сказав Синєгубов.

Станом на липень 2023 року до мобільного центру в Харкові звернулися 1192 людини, 52% з яких є внутрішньо переміщеними особами. Центри допомоги врятованим уже функціонують в 11 містах України. Центри надають безоплатну та конфіденційну соціально-психологічну підтримку.

До фахівців можна звернутися з питань гуманітарної та медичної допомоги, соціальних виплат, пошуку тимчасового житла та роботи, влаштування дітей у навчальні заклади, розв’язання юридичних питань внутрішньо переміщених осіб, отримання та відновлення будь-яких документів тощо.

У Харкові стаціонарний центр працює з понеділка по п'ятницю з 10 до 17 години. Адреса - вул. Сумська, 37.

Як повідомлялося, з початку повномасштабної агресії Російської Федерації 93 тисячі переселенців отримали послуги від служби зайнятості, з них 74 тисячі звернулися щодо пошуку роботи.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-