Релокований у Сарни Луганський онкодиспансер отримав обладнання від волонтерів
Про це Укрінформу повідомили у благодійному фонді БФ «Help For Ukraine».
Зокрема, медзакладу передали 6 електричних і 4 механічних функціональних ліжок, 10 матраців, медичну кушетку, 200 л розчину глюкози, 1000 медичних масок і стільки ж медичних рукавичок.
Зазначається, що саме в онкодиспансер у Сарни повертаються евакуйовані зі сходу пацієнти. Також їдуть онкохворі із Закарпаття, Києва, навколишніх населених пунктів.
Як підкреслив президент фонду Степан Асланян, така допомога — важлива. «Ріст населення за рахунок переселенців зі сходу, «спадок» аварії на Чорнобильській АЕС, погіршення екології через бойові дії в країні… За підтримки наших постійних німецьких партнерів – Оксани Улан з фундації Medical e.V. та міжнародного фонду Nova Ukraine - ми доставили цю допомогу. І вона – не остання», - запевнив він.
«Я пишаюся своїми земляками - за міцну силу духу, віру в майбутнє країни. Ми допомагаємо не лише колективу лікарні, а й її пацієнтам. Аби якомога більша їх кількість мала доступ до якісних медичних послуг», - зазначив амбасадор фонду Євген Кошовий.
Віцепрезидент фонду Вілен Фаталов додав, що для нового відділення ще багато чого потрібно – апарат УЗД, кисневі концентратори, меблі в палати, автомобіль для переміщення хворих районом, коагулятори, принтери, комп’ютери тощо. «Вірю, що завдяки підтримці наших партнерів ми зможемо допомогти і в цьому», - підкреслив він.
Генеральний директор диспансера Євген Хамчич висловив вдячність фонду Help For Ukraine, який оперативно відгукнувся на запит медиків. «Сподіваюсь, співпраця триватиме. Рівненський протипухлинний центр дуже потужний, та операційні переповнені – кількість онкохворих в країні зросла», - підкреслив Хамчич.
Луганський обласний клінічний онкологічний диспансер через розв’язану Росією війну у 2014 році був змушений переїхати з Луганська до Кремінної. Рік тому вже вдруге лікарі були змушені релокуватися — цього разу до міста Сарни Рівненської області. Зараз у диспансері працює 115 людей. Серед них майже половина – переселенці з Луганщини. Щомісяця лікарі приймають близько тисячі онкопацієнтів та проводять до сотні операцій. До медзакладу їдуть люди зі всієї країни.
За словами Хамчича, місцеве керівництво допомогло з приміщенням та пошуком житла співробітникам. Перевезти медичне обладнання з Луганщини не вдалося. Тому його довелося придбати. Із цим допомогли українські та польські благодійники. Проте медики забрали з собою багато хіміотерапевтичних препаратів, які були вкрай необхідні пацієнтам.
Зараз медики працюють у кількох приміщеннях Сарненської лікарні. Але їм цього вже замало. Нещодавно керівництво онкодиспансеру попросило в місцевої влади виділити ще приміщення. Зараз триває процес укладання угоди. Їм обіцяють надати ще майже 400 квадратних метрів.
Фото: Луганський обласний клінічний онкологічний диспансер