Інформаторка, яка наводила ракети на житлові квартали Харкова, проведе за ґратами 11 років
Як передає Укрінформ, про це Служба безпеки України повідомляє у Телеграмі.
«Ці атаки спричинили жертви серед цивільного населення і руйнування житлової та соціальної інфраструктури міста. Таким чином ворог сподівався залякати жителів Харкова та викликати паніку серед людей», - заявили в СБУ.
Контррозвідники СБУ затримали ворожу інформаторку у результаті спецоперації на Харківщині у квітні 2022 року.
За матеріалами української спецслужби суд призначив їй 11 років тюремного ув’язнення.
Як у Телеграмі повідомляє Офіс генерального прокурора, за підтримання публічного обвинувачення прокурорами Харківської обласної прокуратури суд визнав жінку винною у поширенні інформації про переміщення, рух та розташування Збройних сил України (ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України).
Прокурори у суді довели, що уродженка Антрацита Луганської області, яка тривалий час проживала у Харкові, на виконання завдань представника терористичної організації «ЛНР» передавала інформацію про розташування українських військових і техніки у місті.
Жінка також передала координати і допомогла ворогу скоригувати вогонь по освітніх, медичних, торговельних об’єктах та по житлових кварталах у центрі Харкова.
Під час обшуку в неї виявили майже 135 тисяч євро, понад 215 тисяч доларів США та майже 735 тисяч російських рублів.
У судовому засіданні обвинувачена свою вину не визнала. Триває строк на апеляційне оскарження вироку.
Як повідомляв Укрінформ, до 8 років позбавлення волі засудили чоловіка, який коригував удари російських військових по Харкову.
За інформацією ГО "Харківський антикорупційний центр", ідеться про Дар’ю Кригіну. З 21 квітня минулого року за рішенням суду вона перебувала в СІЗО. Однак ухвалою Дзержинського районного суду м. Харкова від 22 грудня 2022 року було задоволено клопотання прокурора про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно обвинуваченої, а також визначено заставу в сумі 496200 грн.
23 грудня після внесення вказаної суми обвинувачена вийшла на свободу. Прокуратура тоді подала апеляційну скаргу, яку розглянули 6 січня. Апеляційний суд скасував ухвалу про заставу, Кригіну знову взяли під варту та повернули їй внесену суму.
Такий тимчасовий вихід Кригіної з-під варти обурив громадськість. Юристи зауважували, що обґрунтованість рішення судді незрозуміла. Зокрема, адвокати просили суд відпустити обвинувачену під цілодобовий домашній арешт із носінням електронного браслета, прокуратура – клопотала про продовження терміну тримання під вартою, суд же на свій розсуд визначив заставу. Після того, як справа набула суспільного резонансу, суддя заявила про самовідвід через обшуки в неї вдома.