У Львові стартували Дні європейської спадщини
Про це повідомляє Львівська міська рада, передає Укрінформ.
«Дні європейської спадщини – це, з одного боку, цікаві екскурсії і нові знання, але з іншого, є значно важливіший акцент – ми відкриваємо для львів’ян і гостей міста українську ідентичність. Ні для кого не секрет, що протягом дуже великої кількості років нам ворог насаджував політику колонізації. Наші традиції, звичаї, культура придушувались, знищувались, і саме такі Дні спадщини дають змогу це відновити. Сподіваємось, що після цих трьох насичених днів історії, які будуть розказані, почуті та записані, відвідувачі понесуть далі у свої сім’ї та родини. Це наша основна мета», – зазначив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.
Участь у подіях Днів європейської спадщини 2023 безкоштовно візьме близько 2000 відвідувачів. Оскільки з кожним роком ДЄС стають усе популярнішими, реєстрації закриваються за лічені хвилини (цього року першу реєстрацію закрили за 4 хвилини). Відтак організатори були змушені збільшувати кількість місць, де це було можливо, та пообіцяли наступного року зробити програму ще більшою та цікавішою.
«Я рада вітати відкриття Днів європейської спадщини саме у Львові, бо саме це місто ще 13 років тому вперше доєдналось до спільної ініціативи Ради Європи та Єврокомісії. Далі це підхопили й інші міста України. Цьогоріч Дні пройдуть у Чернігові, на Хмельниччині, Вінниччині, Київщині, Полтавщині та Черкащині. Тема «Жива спадщина» – це загальна тема для всіх 48 країн світу, де проходять такі дні. Сьогодні свої програми одночасно розпочинають в Україні, Литві та Польщі», – розповіла національна координаторка Днів європейської спадщини в Україні Галина Малініна.
Програма цьогорічних Днів європейської спадщини у Львові дуже насичена. Це усні традиції, пісні, музика, кухня, звичаї і обряди, народні святкування, знання і практики. Зокрема організатори включили такі блоки: традиції святкувань на Галичині - весіль, Дня міста та релігійних свят; кухня Галичини, львівські пляцки, традиція кавування, кулінарна спадщина і її вплив на сучасну гастрономію; вінтажне мистецтво, вишивання, писанкарство, гончарство, виготовлення іграшок, місцеві говірки; парфумерна справа у Львові, аптекарська справа, традиції міського садівництва.
Як повідомляв Укрінформ, у Львові 7-9 вересня проходить ІІІ Конгрес культури. Цього року його тема «Ukraine! Unmuted: Україна бере голос». Зокрема передбачено три тематичні блоки: дискусійний, супровідна програма «Разом» та мистецька, представлена трієнале сучасного мистецтва «Український зріз».
Фото: ЛМР