На Київщині відкрили першу чергу «Містечка Хансена» для родин, які втратили житло від агресії РФ
Як передає Укрінформ, про це начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко повідомив у Фейсбуці.
За його словами, будівництво фінансує благодійна організація To Ukraine With Love. Основний інвестор цього проєкту – Делл Лой Хенсен.
"Ключі від осель першої черги отримають 80 родин. Це понад 300 внутрішньо переміщених осіб, з яких 104 - діти. Вітаємо нових мешканців Боярської громади!", - зазначив Кравченко
Він висловив вдячність Деллу Лой Хенсену та засновниці Фонду To Ukraine With Love Світлані Міллер, які допомагають українцям у цей скрутний час.
Будівництво розбите на чотири черги. Загалом буде побудовано 432 квартири у зблокованих будинках. Першу чергу побудували в рекордно короткі терміни. Роботи почали в червні цього року.
"Сьогодні вже перші мешканці вʼїхали до своїх осель. Одна з родин – подвійні переселенці. Сергій та Ганна у 2014 році через окупацію росіян покинули Донецьк та переїхали до Маріуполя. Там винаймали квартиру, але внаслідок потрапляння авіабомби житло повністю знищене. Кожна родина, яка вселилася в "Містечко Хансена", має важку життєву історію. Але люди не втрачають оптимізм, віру в Перемогу! Та будують плани на майбутнє", - зазначив Кравченко.
Нові помешкання – трьох типів. Це: 16 типових будинків із гаражем, кожен на 110 м2; 40 двокімнатних квартир (8 із них – інклюзивні, де зможуть з комфортом розміститися маломобільні мешканці); 24 трикімнатні квартири.
"Зі свого боку КОДА надала весь можливий супровід під час будівництва. Ми допомогли з містобудівною документацією, земельними питаннями, електрикою, зробили дорогу тощо. Зрештою допомогли й із введенням в експлуатацію першої черги новобудов", - зауважив Кравченко.
Роботи активно тривають. Другу чергу благодійники планують ввести вже у грудні цього року. Будинки здаватимуться в оренду на безоплатній основі терміном на 5 років. Оселі обладнуються всім необхідним для комфортного проживання: меблями, сучасною технікою, текстилем та посудом.
Згодом на території містечка побудують школу на 600 учнів. Буде й дитячий садочок на 70 дітей, бібліотека, публічні простори, кухня тощо.
Як повідомляв Укрінформ, Фундація Олени Зеленської розпочинає проєкт відбудови центру дитячої та юнацької творчості у Бородянці, на місці зруйнованого закладу буде зведено новий творчо-спортивний хаб.