Перед судом постане «пастор», який нелегально переправляв своїх «дияконів» за кордон
Про це повідомляє МВС, передає Укрінформ.
«Правоохоронці встановили, що 31-річний житель міста Кривий Ріг, який позиціонував себе як пастор та проповідник у трьох різних релігійних організаціях, виготовляв «клієнтам» фіктивні документи, завдяки яким ті отримували можливість перетнути державний кордон України під час дії воєнного стану, а також вивозив їх своїм транспортом», - ідеться у повідомленні.
За даними слідства, у фіктивних документах «пастора» зазначалось, ніби громадяни, які намагалися виїхати з України, є дияконами або проповідниками однієї з цих трьох релігійних організацій.
Правоохоронці затримали «пастора-проповідника» та одного з його «клієнтів» 4 серпня під час спроби незаконного перетину державного кордону. Загалом встановлена його причетність до десяти таких злочинів.
Досудове розслідування у кримінальних провадженнях, відкритих за ч. 1 та ч. 2 ст. 332 КК (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України), завершене. Обвинувальний акт скерований на розгляд суду.
За скоєне підозрюваному загрожує позбавлення волі від п'яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю терміном до трьох років.
Ще один нелегальний канал переправлення ухилянтів, за даними МВС, викрито на Одещині. Організатор протиправної схеми разом з поплічниками здійснював пошук потенційних «клієнтів», охочих уникнути призову та незаконно потрапити до Молдови.
Інформацію про можливість нелегально виїхати за кордон вони розповсюджували через інтернет-ресурси та серед жителів прикордоння. Розцінки починалися від $5200. Спочатку потенційні шукачі притулку за кордоном мусили надати завдаток у розмірі $1500, а решту - перебуваючи вже на території суміжної держави.
«Наразі зловмисника затримано в порядку ст. 208 КПК та повідомлено про підозру за ст. 332 ККУ (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України), - додали в МВС.
Як повідомляв Укрінформ, з початку повномасштабного вторгнення Державна прикордонна служба ініціювала 607 кримінальних проваджень стосовно ліцензіатів системи «Шлях», які сприяли незаконному виїзду чоловіків за кордон.