Харків за час повномасштабної війни з РФ декомунізував 60 топонімів
Про це повідомила у Фейсбуці начальниця Північно-Східного відділу Українського інституту національної пам'яті, координаторка громадської ініціативи «Харківська топонімічна група» Марія Тахтаулова.
“Ще у травні 2022-го Московський район Харкова нарешті став Салтівським, а з мапи міста зникли Московський проспект, Білгородське шосе і Білгородський узвіз. 27 липня цього року набув чинності закон про деколонізацію, і процес перейменувань набув нової динаміки. Станом на кінець 2023 року у Харкові змінили назви 60 із понад 500 вулиць, які слід перейменувати. 50 з цих назв - це пропозиції Харківської топонімічної групи”, – зазначила Тахтаулова.
Частині вулиць повернули історичні назви, у нових - вшанували полеглих захисників, підрозділи Сил оборони України, міста-герої, діячів української культури та їхні твори.
“Не обійшлося і без нейтрально-позитивних назв. Розпочалося формування нових топонімічних ансамблів: Українських Героїв у районі перетину вулиць Георгія Тарасенка і Дмитра Коцюбайла (колишні Плеханівська та Державінська) та ансамблю "Жихор Козацький", – зауважила експертка.
Вона наголосила, що під час повномасштабного російського вторгнення питання очищення топонімічного простору постало з новою силою.
“Запит громадян чіткий і однозначний: прибрати назви міст, з яких в Україну летять ракети та лізуть окупанти, імена діячів "велікой культури", російських воєначальників та інших персонажів, які не мають жодного стосунку до України”, - зазначила Тахтаулова.
Як повідомлялося, у листопаді в Харкові перейменували 26 вулиць, назви яких були пов’язані з Росією та її союзниками.
На сесії міської ради 29 грудня депутати проголосували за перейменування вулиці Балакірєва на честь Героя України Станіслава Партали, який брав участь в обороні Маріуполя.