У Калуші геріатричний центр прийняв майже 30 переселенців
Про це повідомив директор центру Василь Ільницький, передає кореспондент Укрінформу.
«Перші мешканці до нас прибули торік 26 жовтня. Це були внутрішньо переміщені особи, евакуйовані з Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Нині тут проживають 33 особи, з них 28 – це переселенці», - зазначив Ільницький.
За його словами, геріатричний центр облаштували за допомогою благодійного фонду «Схід – SOS». Раніше у цьому приміщенні був протитуберкульозний диспансер. Коли він закрився, будівля стояла порожньою майже два роки.
Калуська міська рада скерувала на утримання центру 6,5 млн грн.
Міський голова Калуша Андрій Найда наголосив, що це повністю соціальний проєкт, яким опікуються доброчинці.
“У планах тут мають проживати 50 людей, тому точно будемо розширюватись», - додав він.
Для збільшення кількості місць центру готові віддати частину сусідньої будівлі, яка потребує капітального ремонту. Є також потреба у приміщенні для реабілітації, бо люди після інсультів потребують таких послуг. Необхідно облаштувати двір, щоб люди на кріслах колісних могли дихати свіжим повітрям.
ВПО проживають у центрі безкоштовно. Але приймають тут і самотніх людей, які можуть оплатити своє перебування. Вартість перебування в Калуському геріатричному центрі становить 16,5 тис грн. на місяць. За ці кошти мешканці отримують медичний догляд, чотириразове харчування та інші послуги.
Загалом у Калуській громаді створили три прихистки для переселенців.
За офіційною інформацією, на Прикарпатті проживають близько 120 тисяч ВПО.
Як повідомлялося, на Прикарпатті започаткували проєкт із будівництва 200 квартир для переселенців.
Фото ілюстративне