На Донеччині планують розмінувати 61,5 тисячі гектарів сільгоспземель
Про це повідомила на брифінгу заступниця директора Департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОВА Олена Рибакова, передає кореспондент Укрінформу.
«Донецька ОВА разом з адміністраціями населених пунктів сформувала перелік сільськогосподарських полів, які потребують обстеження на наявність вибухонебезпечних предметів та подальшого розмінування. В цей перелік включені ділянки, які розташовані на відстані не ближче 20 км і далі від лінії бойових дій. Наразі визначено 61,5 тис. гектарів таких сільгоспземель, які можна розмінувати», - сказала Рибакова.
Вона зазначила, що цього року можуть розмінувати 12,8 тис. гектарів, які поділені на три черги.
Перша черга - ділянки, де мала ймовірність замінування. «Наприклад, на деокупованих територіях. Тобто, може після обстеження виявлять, що там немає мін, і одразу ці ділянки можна повертати в сільськогосподарський обіг», - уточнила заступниця керівника департаменту.
Друга черга - там, де така ймовірність середня, а третя – де точно є міни, забруднення і роботи з розмінування будуть складніші і займуть більше часу.
«В першу чергу розмінування включено 4,3 тис. гектарів, це 19 сільгосппідприємств у восьми громадах. У другу чергу - 3,2 тис. гектарів, це сім підприємств в шести громадах. І в третю чергу - 5,3 тис. гектарів, це вісім сільгосппідприємств у трьох громадах. Це те, що заплановано на 2024 рік», - поінформувала посадовець.
Вона додала, що для проведення обстеження сільгоспземель на Донеччині залучені недержавні оператори з протимінної діяльності: ТОВ «Д. МАЙНІНГ. СОЛЮШНЗ», представництво БФ «ХАЛО ТРАСТ Україна» і Благодійний фонд Швейцарський з протимінної діяльності.
«Між цими операторами були поділені громади, на яких буде проводитись обстеження. Вони вже почали обстеження і розмінування. Метою є недопущення травмування та загибелі працівників аграрних підприємств під час проведення польових робіт», - сказала Рибакова.
Вона уточнила, що ті ділянки в області, які заміновані в оборонних цілях, не враховуються і питання військового розмінування наразі не стоїть. Будуть розміновувати тільки в тилу, на деокупованих територіях, де є заміновані ділянки, які залишились від ворога.
Як повідомлялося, в Донецькій області з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну постраждали 242 агропромислових підприємства, їх збитки склали 4,9 млрд грн.
Донецька область має найбільшу протяжність лінії фронту, яка становить близько 300 км.
Фото: CAF with Ukraine