У нацпарку «Кам'янська Січ», що постраждав через війну, треба відновлювати степ - експерт
Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів член правління Української природоохоронної групи, завідувач кафедри ботаніки Херсонського державного університету Іван Мойсієнко, який разом з іншими науковцями досліджує ділянки Національного природного парку «Кам'янська Січ» на деокупованій Херсонщині.
«Там до цього проходила лінія фронту, були облаштовані російські позиції. … Мінування, забруднення боєприпасами, розлив пально-мастильних матеріалів, забруднення повітря, пожежі, руйнування степового рослинного покриву гусеницями і колесами. Більше тисячі дерев було вирубано – працівники нацпарку порахували. З різною метою росіяни різали ці дерева: і позиції облаштовували, і на дрова, і прикривали техніку», - каже вчений.
Він розповів, що росіяни нарили окопів, бліндажів. Частина – прямо в степу, серед ковили, серед десятка видів рослин, які охороняються законом. Це дуже важкі пошкодження для степу. Мойсієнко підкреслив, що степ у даному випадку сам, без допомоги людини, не відновиться, потрібна дороговартісна рекультивація.
Як повідомляв Укрінформ, на Херсонщині загальна сума розрахованих збитків унаслідок забруднення та засмічення земель з початку повномасштабного вторгнення та станом на 1 березня 2024 року становить понад 6 млрд 221 млн 504 тис. грн. Порівняно з минулим місяцем цифра зросла майже на 3 млрд грн.
Фото ілюстративне