У центрі «Незламні» протезували волонтера, який возив на фронт «бандеромобілі»
Про це у Фейсбуці повідомляє UNBROKEN, передає Укрінформ.
«Волонтер, який виготовляє для ЗСУ “бандеромобілі”, дорогою на фронт потрапив у ДТП та втратив ногу. Впродовж трьох останніх місяців чоловіка виходжують спеціалісти Національного реабілітаційного центру "Незламні". Під час лікування та відновлення нашого пацієнта - його внесок у перемогу державною нагородою відзначив Президент України», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що Вихованцю - 35 років. Він із міста Радивилів, що на Рівненщині. Працював на місцевому підприємстві та виготовляв запчастини для легкових авто. На початку повномасштабного вторгнення прагнув вступити у військо, втім йому відмовили за станом здоров’я. Тому він взявся волонтерити. Спершу на трасі Київ - Чоп готував та роздавав їжу жінкам та дітям, які тікали від війни. А згодом разом з однодумцями почав виготовляти для військових “бандеромобілі”.
З-поміж іншого, команда Вихованця обладнує “бандеромобілі” турелями - установками для кріплення кулемета. Майстри розробили їх власноруч із підручних матеріалів. Станом на зараз - за два роки волонтерства - радивилівські механіки передали захисникам уже 400 броньованих та устаткованих турелями “бандеромобілів”.
«Коли привозиш нашим хлопцям автівку на передову, відчуваєш шалене натхнення робити ще більше. Особливо, коли дізнаєшся, що саме ця привезена тобою машина врятувала життя не одному нашому воїну», - розповів Олександр.
Торік у жовтні волонтер прямував на фронт, щоб відігнати черговий “бандеромобіль” оборонцям Донеччини. Однак дорогою потрапив у ДТП, внаслідок якої втратив ліву нижню кінцівку.
В центрі «Незламні» спершу чоловік перебував у хірургічному відділенні, де йому почистили рану від інфекції та сформували куксу. Коли рана загоїлася, за роботу взялися протезисти.
Під час реабілітації з нагоди Дня Соборності Олександра Вихованця нагородив Володимир Зеленський. Президент України вручив радивилівському волонтеру медаль “За працю та звитягу”.
«Три тижні тому Олександра протезували. Завдяки наполегливій роботі з фізичними терапевтами, пацієнт досить швидко опанував ходьбу на тимчасовому протезі. Зовсім скоро він отримає постійну штучну кінцівку. Тож вже незабаром планує повернутися до своєї команди майстрів-волонтерів та разом продовжувати насичувати фронт “бандеромобілями”», - додали у медзакладі.
Як повідомляв Укрінформ, на Рівненщині умільці переобладнують авто на бойові «бандеромобілі». Ініціативу назвали FireShot. У перекладі з англійської - «вогняний постріл».
Фото: Facebook / UNBROKEN Ukraine