На Харківщині викрили агентів, які хотіли передати РФ розробки в енергетиці
Про це у Телеграмі поінформувала пресслужба Офісу генерального прокурора, передає Укрінформ.
«За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури організатору та учасникам агентурної мережі повідомлено про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 ККУ)», - зазначається у повідомленні.
За даними слідства, фігуранти під кураторством РФ збирали схеми, креслення та інструкції з виробництва парових турбін, а також комплектуючих до них зі стратегічно важливого підприємства на Харківщині.
«Організатором агентурної мережі виявився харківський підприємець. До злочинної діяльності він залучив інших осіб, серед яких - очільник конструкторського бюро та заступник керівника цеху промислового підприємства. Отримавши необхідні ворогу документи, вони відцифрували їх та мали в електронному вигляді передати російським кураторам», - йдеться у повідомленні.
У ОГП пояснили, що ці дані необхідні РФ для будівництва та експлуатації ГЕС, АЕС, ТЕС, завдяки яким здійснюється видобуток електроенергії, необхідної для безперебійного функціонування військово-промислового комплексу РФ.
«В умовах повномасштабного вторгнення в Україну це надало би можливість збільшувати та розвивати потужності РФ для виготовлення зброї, боєприпасів, вибухових речовин, інших засобів масового ураження. А також (це необхідно - ред.) для ремонту та будівництва військової техніки, засобів радіоелектронної боротьби, безпілотних літальних апаратів», - поінформували прокурори.
Під час обшуків за місцями проживання та роботи підозрюваних було вилучено технічну документацію, телефони, ноутбуки, планшети та флеш-носії.
У організатора агентурної мережі правоохоронці виявили різну валюту на понад 5 млн у гривневому еквіваленті. Зазначається, що цю суму він, ймовірно, отримав за співпрацю з представниками РФ.
Наразі підозрюваних узято під варту без права внесення застави. Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до діяльності ворожої агентури. Досудове розслідування та оперативний супровід у справі здійснює СБУ.
Як повідомляв Укрінформ, СБУ знешкодила найбільшу агентурну мережу ФСБ, яка працювала під прикриттям УПЦ МП.
Фото: Офіс генпрокурора / Телеграм