У палаці Терещенків на Житомирщині відремонтували дах над приміщенням театру
Про це кореспондентові Укрінформу розповів засновник громадської організації «Червоне туристичне», гід Тарас Коновалов.
«Раніше у палаці латали різні частини даху, укріплювали крокви, облаштували систему водовідводів. Стан даху над театром був критичним, там латання не підходило. Металопрофіль, який ми поклали на даху, надав підприємець з Козятина, який раніше був у палаці на екскурсіях. Роботи проводили місцеві майстри. Загалом вдалося відремонтувати 85 кв. м даху. Варто наголосити, що ми не втручалися в історичну пам’ятку, а ремонтували дах радянських часів, аби будівля дожила до відбудови», - зазначив Коновалов.
За його словами, у двоярусному приміщенні театру в часи Терещенків розміщувалася бальна зала. Згодом, коли в палаці функціонувало училище, там облаштували саме театр. У будівлі зараз немає підлоги й до ремонту даху протікала стеля.
Коновалов додав, що у частині палацу досі знаходиться Червоненський Свято-Різдва Христового жіночий монастир.
Як повідомляв Укрінформ, у палаці Терещенків ХІХ ст. у Червоному на Житомирщині створили артцентр.
Раніше Господарський суд Житомирської області ухвалив повернути державі маєток Терещенків у смт Червоне, який перебував у власності Житомирської єпархії УПЦ МП. Північно-західний апеляційний господарський суд розглянув апеляційну скаргу УПЦ МП на це рішення та залишив її без задоволення.
Будівля, про яку йдеться, зведена 1861 року Адольфом Грохольським, після його смерті перейшла у власність відомого мецената та цукрового промисловця Миколи Терещенка. Після приходу більшовиків там облаштували сирітський притулок, а згодом – фабрично-заводське училище.
У 2000 році ВАТ «Червоненський цукровик» безкоштовно передав маєток у власність Житомирської єпархії. У 2001 році в частині палацу створили Червоненський Свято-Різдва Христового жіночий монастир, підпорядкований Житомирській єпархії УПЦ МП.