У Вінниці стартувала естафета українського прапора європейськими шляхами Святого Якова

У Вінниці стартувала естафета українського прапора європейськими шляхами Святого Якова

Фото
Укрінформ
У Вінниці стартувала естафета «Дорога українського прапора шляхами Європи», його пронесуть шляхами Святого Якова до кінцевої точки всесвітньовідомого Каміно – іспанського міста Сантьяго-де-Компостела.

Про це повідомляє Вінницька міська рада, передає Укрінформ.

«У Вінниці 14 травня стартувала акція «Дорога українського прапора шляхами Європи». Суть ініціативи полягає у тому, щоб пронести прапори України від стартової точки Подільського шляху Святого Якова у Вінниці до кінцевої точки всесвітньовідомого Каміно – іспанського міста Сантьяго-де-Компостела, де розташований храм з мощами апостола Якова», - йдеться у повідомленні.

Згідно з повідомленням, прапорів, які нестимуть учасники естафети, буде два. Один – із зображенням Вінниці як крайньої східної точки Шляху, його подарують на кінцевій точці маршруту. Інший – це фрагмент прапора-рекордсмена з Сум, розгорнутого у 2023 році на довжині 156 метрів. Його по завершенню естафети повернуть до України, у Вінницю, звідки все й почалося.

Для естафети її організатори розробили «паспорт українського прапора», в якому будуть ставитись печатки про проходження на кожному з відрізків шляху.

Зазначається, що ініціатором цієї акції є Роман Степаненко – українець, який останні 10 років проживає у м. Карлсруе, що є містом-побратимом Вінниці. Минулого року він разом з дружиною пройшли 200 км португальським шляхом святого Якова, дорогою розповідаючи іншим паломникам і про його українську ділянку. На початку червня вони разом з вінничанкою Наталією Кох планують пройти нову ділянку Каміно-де-Сантьяго з міста Ферроль. А на території України ініціативу підхопили координатори маршруту Подільському шляху святого Якова (Camino Podolico), а також голова ГО «Моя Северинівка» Владислав Підгаєць.

У міськраді зазначають, що на шляху Camino Podolico прапори несуть члени молодіжних рад, студенти та інша активна молодь. Зокрема, 14 травня на першому відрізку з Вінниці до Гнівані прапор пронесли студенти Вінницького державного педагогічного університету імені Коцюбинського під супроводом завідувача кафедри географії цього університету Володимира Канського. Вони залишили на прапорах свої автографи та відмітки і передали естафету новій групі мандрівників.

Наступними точками передачі на Подільському шляху святого Якова будуть Жмеринка, Северинівка, Бар, Ялтушків, Віньківці, Маліївці, Дунаївці і Кам'янець-Подільський. А далі прапори України помандрують європейськими шляхами святого Якова.

Читайте також: Camino Podoliсo: як упровадити європейські практики туризму в глибинці під час війни

Як повідомлялось, на Вінниччині цього року відновили повноцінне функціонування Подільського шляху святого Якова (Camino Podolico).

Подільський шлях святого Якова (Camino Podolicо) започаткований 2021 року за грантової підтримки Українського культурного фонду. Це 250-кілометровий культурно-пізнавальний та паломницький маршрут, що пролягає через 11 громад Вінниччини й Хмельниччини. Для пілігримів, які долають цей шлях від Вінниці до Кам’янця-Подільського пішки або на велосипеді, це можливість набратися вражень від знайомства із самобутніми пам'ятками та особливостями Поділля і скуштувати автентичні страви, які готують тільки тут.

У 2023 році Camino Podolico прийняли до Європейської федерації Шляху святого Якова.

Фото: Вінницька міська рада

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-