У Львові відкрили дитяче реабілітаційне відділення Unbroken Kids з басейном і VR-технологіями
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Відділення розраховане на 20 стаціонарних ліжок, але тут можуть отримувати реабілітаційні послуги понад 40 дітей одночасно. Важливо, що реабілітація в нас розпочинається ще з реанімації, далі продовжується на стаціонарі, а потім амбулаторно», - розповів директор дитячої лікарні святого Миколая Іван Міськів.
За його словами, оновити довелося абсолютно все - від обладнання, облаштування палат до впровадження нових підходів та навчання фахівців. У середньому нове реабілітаційне відділення зможе приймати 100 пацієнтів на місяць.
В Unbroken Kids облаштували басейн та встановили інноваційну систему для відновлення навичок ходьби навіть для пацієнтів із найважчими ураженнями Walkbot. Також з дітьми займаються у залі ерготерапії та фізичної терапії. Впроваджені VR-технології доповненої реальності для занять у формі гри, є два просторі зали для реабілітації, кабінет психолога. На стінах закладу - яскраві мотивуючі малюнки.
Серед пацієнтів відділення - діти із мінно-вибуховими травмами, осколковими та вогнепальними пораненнями, опіками, із політравмами, після інсультів та ДТП, з порушеннями роботи мозку, захворюваннями хребта і суглобів.
У 10-річної Вікторії зі Східниці на Львівщині в ранньому віці виявили сколіоз, зараз він уже четвертого ступеня, а також міопатію, що призводить до поступової атрофії та дегенерації м'язів. Сім’я вже три роки приїжджає на реабілітацію в лікарню св. Миколая, а нещодавно з'явилася можливість прооперувати дівчинку в США.
«Перед операцією нам потрібно багато займатися, підкачувати м’язи рук та ніг, бо будемо оперувати спину. Ми надзвичайно раді, що тут відкрили таке реабілітуційне відділення. Важливо, що тут все в одному місці: і УЗД, і МРТ, професійні фахівці та обладнання. Важливо також, що це все безкоштовно, бо реабілітація дитини - це дуже дорого», - каже мама дівчинки Тетяна Кий.
Відновити реабілітаційне відділення та адаптувати його до актуальних потреб вдалося силами близько 90 благодійників. Це - школи, організації, соціально відповідальний бізнес, фонди та просто небайдужі люди.
Найпершою та наймолодшою амбасадоркою Unbroken Kids стала 13-річна Яна Степаненко, яка втратила кінцівки внаслідок ракетного удару по вокзалу у Краматорську.
«Я бачила багато відділень, але це просто супер. Тут чудово. І це прекрасно, що українські діти зможуть проходити реабілітацію тут, а не їхати за кордон», - сказала Яна, яка впродовж року проходила протезування та реабілітацію в США.
Сьогодні також медики влаштували для маленьких пацієнтів свято до Дня захисту дітей, який відзначатиметься 1 червня.
Як повідомляв Укрінформ, минулого місяця у Львові запрацював центр протезування UNBROKEN, який виготовлятиме тисячу протезів на рік.