Перевищення вмісту кишкової палички зафіксували у 17 відсотках проб води з місць купання - МОЗ
Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я, передає Укрінформ.
"В Україні триває моніторинг якості води у межах пляжних зон. Відбір проб води для подальшого лабораторного дослідження з водойм та річок у межах пляжів, незалежно від офіційного дозволу місцевої влади на купання чи заборону, фахівці центрів контролю та профілактики хвороб в областях проводять щотижня. Станом на 19 липня з відібраних 1 218 проб води з поверхневих водойм більше ніж 17 % не відповідали санітарним нормам, як і тижнем раніше", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що у воді зберігається перевищення рівня вмісту кишкової палички (за індексом ЛКП), викликане високою температурою повітря.
У МОЗ наголошують, що у разі потрапляння в організм кишкова паличка може викликати кишкові інфекції (найчастіші симптоми: нудота та діарея) та запалення сечовивідних шляхів і статевих органів та важчих захворювань.
Симптоми гострої кишкової інфекції, за яких потрібно негайно звернутися до лікаря: сухість у роті та горлі; підвищена температура, що супроводжується діареєю і блювотою; переймоподібні болі в животі; незначне сечовипускання або його відсутність.
Як повідомляв Укрінформ, у червні 2024 року в країні зафіксували 15 випадків захворювання на ботулізм.
Фото ілюстративне