Суд відправив під домашній арешт керівника Київського метрополітену

Суд відправив під домашній арешт керівника Київського метрополітену

Укрінформ
Столичний суд відправив під цілодобовий домашній арешт виконувача обов’язків начальника комунального підприємства "Київський метрополітен".

Як передає Укрінформ, про це повідомляє відділ комунікації поліції Києва.

"Окрім начальника метрополітену, у службовій недбалості, яка призвела до закриття деяких станцій метро, підозрюється начальник служби колії, тунельних споруд і будівель КП "Київський метрополітен". Запобіжний захід щодо нього буде обрано згодом", - ідеться у повідомленні.

Як нагадали у поліції, у грудні 2023 року між станціями метро "Деміївська" та "Либідська" сталося підтоплення тунелів і просідання ґрунту над ним. Аварія спричинила тимчасове обмеження руху потягів на декількох станціях синьої гілки та повне закриття окремих станцій.

У службовій недбалості, яка призвела до розгерметизації тунелів, поліція викрила в. о. начальника метрополітену і начальника служби колії, тунельних споруд і будівель метрополітену.

Встановлено, що руйнування елементів споруди тунелю метрополітену тривало близько 14 років, а вказані службові особи, усвідомлюючи можливість настання тяжких наслідків від експлуатації тунелю, приховували факти критичного стану.

Коли у грудні 2023 року між станціями "Деміївська" та "Либідська" сталося аварійне підтоплення тунелю та просідання ґрунту, комунальне підприємство "Київпастранс" запустило тимчасові маршрути наземного транспорту, що завдало територіальній громаді столиці збитків на понад 138,5 млн грн.

Київський метрополітен, своєю чергою, зазнав збитків на майже 26 млн грн.

Як заявила Київськаї міська державна адміністрація, арешт виконувача обов'язків начальника комунального підприємства "Київський метрополітен" Віктора Вигівського ускладнює керування цим критично важливим підприємством та відновлення руху між станціями "Либідська" і "Деміївська".

Читайте також: Підтоплення метро на синій гілці: прокуратура спростувала інформацію про неякісне будівництво тунелів

Крім того, за інформацією прокуратури Києва, також планується обрати запобіжний захід начальнику служби колії, тунельних споруд і будівель метрополітену.

У КМДА заявили, що під час завершального етапу відновлення ділянки між станціями "Деміївська" і "Либідська" робота підприємства буде ускладнена.

"Міська влада наполягає на неупередженому розслідуванні та вбачає у діях правоохоронців політичний тиск і намагання дестабілізувати роботу метрополітену", - підкреслили в КМДА.

Як нагадали у міській держадміністрації, за результатами експертного дослідження остаточно встановлено, що причинами виникнення аварійної ситуації на перегоні між станціями "Деміївська" й "Либідська" є неякісні проєктні рішення та неякісні будівельні роботи при спорудженні цієї ділянки тунелю.

Як повідомляв Укрінформ, 23 липня правоохоронці повідомили про підозру у службовій недбалості двом посадовцям Київського метрополітену.

У КП "Київський метрополітен" заявили, що наполягають на неупередженому розслідуванні справи й готові до співпраці з правоохоронцями.

У Київській міській прокуратурі повідомили, що мають результати експертизи, які спростовують заяви КП "Київський метрополітен" про начебто неякісне будівництво тунелів між затопленими станціями.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-