На Київщині збудували перше інклюзивне містечко для ветеранів

На Київщині збудували перше інклюзивне містечко для ветеранів

Фото
Укрінформ
У Київській області благодійники збудували перше інклюзивне містечко для ветеранів.

Про це голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ. 

Так, у неділю, 25 серпня, ключі від своїх нових осель отримали 45 військових, котрі під час бойових дій дістали серйозні фізичні ушкодження. 

Реалізувати проєкт фінансово допомогли благодійний фонд Андрія Засухи та футбольний клуб «Колос Ковалівка».

«Після нашої розмови Андрію Засусі знадобилося 15 хвилин, щоб ухвалити рішення та почати будувати. Реалізували все за 9 місяців. Жодної копійки обласного чи державного бюджету не задіювали», – поінформував Кравченко. 

За його даними, у містечку на сьогодні зведені 59 будинків, кожен – на 75-80 квадратних метрів. Це житло разом із 4-5 сотками землі стане власністю захисників України та їхніх родин.

На Київщині збудували перше інклюзивне містечко для ветеранів / Фото: Руслан Кравченко - голова Київської ОДА

Благодійники допоможуть зробити ремонт в оселях, встановлять кухонні меблі й облаштують санвузли. Усе – з урахуванням потреб ветеранів.

Читайте також: Захисники зможуть побачити, які дані про них містяться у Реєстрі ветеранів - Шмигаль

У будинках уже є водо-, електро та газопостачання, каналізація. Кожен має простору терасу. 

Тротуари та проїзди в містечку облаштовані таким чином, щоб ним можна було легко пересуватися.

На території містечка облаштована зона відпочинку, є сквер, спортивні та дитячі майданчики, зони для барбекю, поштомат. На завершальному етапі будівництво укриття. У планах також – збудувати амбулаторію й магазин. 

«До речі, виробники будівельних матеріалів Київщини робили максимальні знижки, що дозволило збудувати ще більше житла — матеріали віддавали по собівартості», – зауважив голова ОВА.

Він додав, що в містечку проживатимуть захисники з різних військових підрозділів, а також родини полеглих оборонців. Обласна адміністрація орієнтувалася на підшефні 72-у окрему механізовану бригаду, 114-у окрему бригаду територіальної оборони, 3-ю штурмову та підрозділи Головного управління розвідки Міноборони. 

Усіх кандидатів на проживання в містечку подавало командування військових підрозділів. 

«Критерії такі: це бійці, які дістали поранення і не можуть більше проходити службу, мають сім’ю і не мають власного житла», – уточнив Кравченко. 

За його словами, обласна адміністрація бере на себе оформлення до найближчих дитячих садків та шкіл дітей, котрі проживатимуть у містечку. Доправлятиме їх туди придбаний благодійниками спеціальний автобус. 

Також ОВА допоможе із працевлаштуванням та професійним перенавчанням. 

Кравченко наголосив, що захисникам, котрі повернулися з фронту із серйозними травмами, доводиться фактично починати життя з початку.

Читайте також: Кабмін призначив заступника міністра у справах ветеранів

«І цей період адаптації маємо проходити спільно з тими, хто нас захищає. Це не просто. Це вкрай болюче. Але українські ветерани не будуть наодинці зі своїми проблемами. Такі містечка мають бути в кожній громаді Київщини, в кожному районі Київщини, в кожній області», – зазначив він. 

Очільник ОВА заявив, що продовжує працювати над пошуком благодійників і розширенням подібних проєктів. 

Як повідомляв Укрінформ, у Броварах та Борисполі Київської області відкрили хаби для ветеранів та їхніх родин, де необхідна допомога надаватиметься за принципом «єдиного вікна».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-