В обласному МСЕК Одещини викрили схему - група лікарів підробляла інвалідності для ухилянтів

В обласному МСЕК Одещини викрили схему - група лікарів підробляла інвалідності для ухилянтів

Фото, відео
Укрінформ
Працівники Державного бюро розслідувань викрили в Одеській області організовану групу медиків, які оформляли чоловікам призовного віку документи, необхідні для встановлення групи інвалідності.

Як передає Укрінформ, про це повідомило ДБР.

Встановлено, що навесні 2024 року лікар Одеської обласної клінічної лікарні почав надавати платні послуги чоловікам, які намагались уникнути мобілізації.

До протиправної схеми він залучив 12 лікарів з різних закладів міста, посадових осіб Одеського обласного центру медико-соціальної експертизи та їхніх родичів, які виконували функції посередників.

Лікарі вигадували здоровим чоловікам діагнози і виготовляли необхідну документацію на підтвердження історії хвороби, навіть робили знімки магнітно-резонансної томографії. З пакетом готових документів військовозобов’язані йшли до медико-соціальної експертної комісії, де їх зустрічали "підготовлені" члени МСЕК для оформлення групи інвалідності.

Читайте також: Рада внесла зміни до процедури проходження МСЕК

Вартість послуг становила від 6 до 12 тисяч доларів, залежно від складності діагнозу та необхідної групи інвалідності.

Вдалося встановити 42 військовозобов’язаних, які скористались цією схемою. Наразі встановлюють інших.

Співробітники ДБР провели 28 обшуків за місцем роботи і проживання фігурантів і вилучили медичну документацію, понад 80 тисяч доларів готівкою і три автомобілі преміумкласу.

Крім того, під час обшуку у Центрі медико-соціальної експертизи були виявлені й затримані двоє військовослужбовців, які перебували в розшуку за фактом самовільного залишення військової частини, і п’ять осіб призовного віку, які перебували в розшуку за фактом ухилення від військової служби та намагались оформити фіктивну інвалідність.

Організатора злочинної схеми затримали. Йому повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди службовою особою (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає покарання до десяти років позбавлення волі.

Читайте також: Посадовця київського ТЦК взяли на хабарі за «допомогу» з відстрочкою від мобілізації

Вирішується питання щодо повідомлення про підозри іншим учасникам схеми.

Як повідомляв Укрінформ, у Вінницькій області повідомили про підозру чотирьом лікарям, які незаконно оформили непридатність до військової служби колишньому місцевому депутату.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-