У Дніпрі ліквідували масштабну схему ухилення від мобілізації
Як передає Укрінформ, про це СБУ повідомила у Фейсбуці.
Працівники територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки, військовослужбовці, лікарі та інші особи виступали посередниками для пошуку клієнтів і передачі грошей.
Фігуранти безпідставно вписували тяжкі діагнози в історії хвороб, а потім робили фіктивні медичні висновки про непридатність до служби за станом здоров’я.
Підробку передавали спільникам у ТЦК, де їхніх клієнтів списували з військового обліку або надавали їм відстрочку від призову.
Вартість таких послуг становила від 12 тисяч доларів з одного військовозобов’язаного.
Правоохоронці поетапно задокументували всі факти злочинної діяльності фігурантів і затримали п’ятьох організаторів.
Під час обшуків у зловмисників виявили медичну документацію з уже готовими неправдивими медичними відомостями, чорнові записи, носії інформації, а також понад 2 млн у гривневому еквіваленті, ймовірно, одержаних злочинним шляхом, та зброю.
Затриманим повідомили про підозру (відповідно до вчинених злочинів) за ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань), ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України), ч. 1 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів), ч. 3 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.
Підозрювані перебувають під вартою. Їм загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Як повідомляв Укрінформ, у Києві лікарю, посадовцю районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки і колишньому працівнику військкомату повідомили про підозру у сприянні незаконному переправленню військовозобов'язаних через державний кордон України.
Фото: СБУ