Шмигаль відвідав нову підземну школу у Запоріжжі
Про це він повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.
«Сьогодні в Запоріжжі відвідали новозбудовану підземну школу. Це вже другий такий освітній заклад у місті. Протирадіаційне укриття здатне розмістити до тисячі людей. Збудували його максимально швидко. Ми очікуємо, що таких проєктів ставатиме все більше», - зазначив Шмигаль.
Він відзначив, що безпечне навчання є ключовим пріоритетом, і запевнив, що уряд продовжить цю роботу наступного року, щоб якомога більше дітей в усіх регіонах України могли безпечно відвідувати школу.
Прем’єр-міністр зауважив, що для Запорізької області на будівництво та облаштування укриттів у школах було виділено понад 1 млрд грн. Загалом для створення безпечних умов у закладах освіти та будівництва укриттів уряд виділив 7,5 млрд грн. Це одна з найбільших інвестиційних програм у бюджеті.
Начальник Запорізької ОВА Іван Федоров уточнив, що друга підземна школа у Запоріжжі розрахована на 1000 учнів.
«Напередодні Нового року до Запоріжжя приїхали Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль та міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. Разом зробили унікальний подарунок для 1000 дітей прифронтового обласного центру - ще одну безпечну і сучасну «підземну школу» Запорізької області», - йдеться у повідомленні.
За словами секретаря Запорізької міської ради Регіни Харченко, безпечний навчальний простір побудували в Запорізькій гімназії №107 з урахуванням усіх стандартів безпеки та комфорту.
«Школа унікальна завдяки своєму розташуванню та конструктивним рішенням. Зведена на піщаному ґрунті, будівля отримала міцний свайний фундамент. Це вплинуло на вартість та терміни будівництва, та завдяки цьому конструкція вийшла надстійка», - зазначила Харченко.
Також додається, що потрапити до укриття можна безпосередньо зі звичайної школи через тунель.
У закладі освіти встановлено сучасні інженерні мережі; проведено якісні вентиляційну та протипожежну системи, є датчики контролю загазованості, протидимного захисту; обладнано відеоспостереження; закуплено необхідні меблі та інтерактивне обладнання для навчання завдяки співпраці з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Встановлена і спеціальна підіймальна платформа.
Як повідомляв Укрінформ, на зведення та облаштування укриттів для шкіл у 2025 році з держбюджету уряд планує виділити 6 мільярдів гривень.