![Топпосадовець КМДА зробив собі фейкову інвалідність для уникнення мобілізації - СБУ Топпосадовець КМДА зробив собі фейкову інвалідність для уникнення мобілізації - СБУ](https://static.ukrinform.com/photos/2021_10/thumb_files/630_360_1634664278-801.jpg)
Топпосадовець КМДА зробив собі фейкову інвалідність для уникнення мобілізації - СБУ
Як передає Укрінформ, про це повідомляє СБУ.
Встановлено, що довідка дозволила посадовцю отримати бронь від призову, а також регулярні соціальні виплати від держави, передбачені для такої групи інвалідності.
![](https://static.ukrinform.com/photos/2025_01/1738151148-869.jpeg)
Зокрема протягом 2023-2024 років він незаконно одержав 170 тис. грн у вигляді компенсації за нібито часткову втрату дієздатності.
Для оформлення інвалідності чиновник власноруч підробив дані медичних досліджень, зокрема погіршив показники ехокардіографії, які нібито вказували на тяжке захворювання серцево-судинної системи.
Потім фігурант передав підробку до однієї з лікарень столиці, що стало підставою для направлення висновку до медико-соціальної експертної комісії.
![](https://static.ukrinform.com/photos/2025_01/1738151148-409.jpeg)
Також правоохоронці виявили матеріали, які свідчать про фейковий характер поданих ним документів.
Посадовцю КМДА повідомили про підозру за ч. 1, 3, 4 ст. 358 Кримінального кодексу України (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).
![](https://static.ukrinform.com/photos/2025_01/1738151147-860.jpeg)
Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмиснику загрожує до п`яти років позбавлення волі.
Крім того, перевіряється інформація про можливу причетність до схеми інших посадовців.
Як повідомляв Укрінформ, до суду передали справу щодо голови Васильківської медико-соціальної експертної комісії Київського обласного бюро МСЕК, яку затримали на хабарі за оформлення групи інвалідності військовозобов'язаним.
Фото: СБУ