
На Дніпропетровщині викрили військових, які «продавали дезертирство»
Про це поінформував Департамент комунікації Нацполіції України, передає Укрінформ.
«Фігуранти за грошову винагороду сприяли колегам у безперешкодному виїзді з військового містечка, проїзду через блокпости, надавали подальші інструкції, як переховуватися від органів правопорядку. Вартість таких послуг становила 1-2 тис. доларів. Іншим військовим пропонували за 4 тис. доларів, аби уникнути участі у бойових діях та перевестися для проходження служби у тилові підрозділи», - заявили у НПУ.
Відео: Офіційний канал Національної поліції України
Правоохоронці встановили, що організував схему 38-річний військовий, який залучив до свого плану своїх підлеглих та інших пособників. Слідчі задокументували чотири факти дезертирства, до яких причетні фігуранти.

Тож 26 лютого оперативники кримінальної поліції та слідчі слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області за силової підтримки спецпризначенців поліції провели 13 обшуків за місцями мешкання фігурантів.

У ході цих обшуків було вилучено речові докази – мобільні телефони, автомобілі, чорнові записи і військові документи, а також зброю і наркотики.

У ході досудового слідства поліцейські визначили роль кожного співучасника кримінального правопорушення відповідно до статті 27 Кримінального кодексу України.

«11 фігурантам вручили повідомлення про підозру за статтями Кримінального кодексу України: ч. 4 ст. 408 (дезертирство); ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань) Кримінального кодексу України», - зазначили у НПУ.
Також організатору схеми правоохоронці вручили повідомлення про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції та одержання неправомірної вигоди). Процесуальне керівництво досудового розслідування здійснює Дніпровська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону.
Як повідомляв Укрінформ, у Запоріжжі правоохоронці викрили подружжя на підбурюванні військових до СЗЧ і дезертирства.
Фото: Нацполіція