Злочини росіян у Бучі: неідентифікованими залишаються 13 спалених тіл

Злочини росіян у Бучі: неідентифікованими залишаються 13 спалених тіл

Укрінформ
На сьогодні залишаються неідентифікованими 13 тіл громадян, яких росіяни вбили у Бучі на початку повномасштабного вторгнення РФ.

Про це в телеефірі повідомив керівник відділу розслідування міжнародних злочинів Головного слідчого управління Національної поліції України Дмитро Шевчук, відповідаючи на питання про підсумок року роботи щодо розслідування воєнних злочинів у Бучі, передає Укрінформ.

"Щодо розслідування бучанської справи - у цьому кримінальному провадженні ми досліджуємо обставини смерті 358 цивільних громадян. І на сьогодні вже з упевненістю можемо казати про те, що понад 300 з них російські військові вбили. Триває процес ідентифікації (тіл загиблих - ред.). Зараз ця кількість становить 13 тіл. Тут процес трохи ускладнюється через те, у якому саме стані ми виявили ці тіла - вони були просто спалені росіянами. Однак цей процес продовжується, тривають відповідні судові експертизи", - заявив Шевчук.

Читайте також: Повідомили підозру командиру російських десантників, причетних до розстрілів у Бучі
Відео дня

Він поінформував щодо розкриття різних злочинів, вчинених росіянами у період окупації Бучі, що за останній рік поліцейські розкрили 72 вбивства і понад 35 епізодів жорстокого поводження з цивільними у різних його проявах - від катування до сексуального насильства.

Відповідаючи на питання, представник ГСУ нагадав, що на сьогодні поліцейські вже ідентифікували понад 2,5 тис. російських військових, які були тоді у Бучі.

"Основний підрозділ, який вчиняв масові злочини - це 234-й десантно-штурмовий полк 76-ї десантно-штурмової дивізії. І поліцейські на сьогодні у співпраці з Офісом генпрокурора повідомили про підозру 34 особам (російським військовим - ред.), щодо 24 осіб відповідні обвинувальні акти вже скеровані до суду", - зазначив правоохоронець.

Відповідаючи на питання про подальші плани слідства і про подальшу перспективу всіх цих справ, він запевнив, що воєнним злочинцям не уникнути покарання за воєнні злочини, які вони вчинили, у будь-якому випадку.

За словами Шевчука, нині поліцейські працюють на рівні притягнення до відповідальності безпосередніх виконавців цих злочинів та керівників середньої ланки.

Представник ГСУ заявив, що надалі правоохоронці будуватимуть уже більшу справу, за якою притягатимуть до відповідальності безпосередніх командирів - за накази й інструкції на ліквідацію цивільного населення.

Читайте також: Слідчі Нацполіції розкрили 72 вбивства, скоєні росіянами в Бучі

"Ми активно співпрацюємо з нашими міжнародними партнерами, з правоохоронними органами інших держав. І на сьогодні вже є конкретні результати, конкретні затримання на території країн ЄС", - поінформував представник НПУ.

Як повідомлялося, три роки тому, 31 березня 2022 року, Сили оборони деокупували Бучу на Київщині.

Фото: Олег Ревега

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: