Гриневич розповіла про 10 ключових орієнтирів нової школи
Про це, презентуючи 18 серпня на педагогічній конференції Концепцію нової української школи, поінформувала міністр освіти та науки Лілія Гриневич, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Її основні риси не в тому, що вона буде мати 12 років, а орієнтація на нове навчання", - сказала Гриневич.
За її словами, основним компонентом є новий зміст, який покликаний формувати в особистості необхідні для успішної самореалізації у суспільстві навички, так звані компетентності.
Як зазначила Гриневич, компетентності - це динамічна комбінація знань, умінь, цінностей, які визначають здатність особистості успішно вирішувати життєві проблеми, спроможність у подальшому навчатися та провадити професійну діяльність.
Так, згідно з рекомендаціями Європейського парламенту та Ради Європи щодо формування таких ключових компетентностей, Концепцією передбачено 10 ключових компетентностей: спілкування державною (і рідною, у разі відмінності) мовою, спілкування іноземними мовами, математична грамотність, компетентність у природничих науках і технологіях, інформаційно-цифрова компетентність, вміння вчитися впродовж життя. А також соціальні і громадські компетентності, підприємливість, загальнокультурна, екологічна грамотність та здоровий спосіб життя.
Гриневич зазначила, що в процесі запровадження такого підходу до навчання буде також створено нову систему вимірювання та оцінювання його результатів. Крім того, змінюватиметься і зміст зовнішнього незалежного оцінювання.
Навчальний процес буде орієнтований на потреби учня, а вчителям дадуть більшу свободу, зокрема можливість обирати підручники, методи та самостійно визначати стратегію навчання. Крім цього, Концепцією передбачено і матеріальне стимулювання. Зокрема, як зазначила Гриневич, в проекті закону про освіту закладається норма про підвищення місця вчителя в єдиній тарифній сітці.
За словами міністра освіти та науки, ці зміни закладені в проект закону про освіту та ляжуть в основу нового закону про середню освіту.